overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Vaginální infekce

Existují několik druhů vaginálních infekcí. Bakteriální –  tento druh se často projevuje vodnatým výtokem s nepříjemným „rybím“ zápachem. Příznaky této vaginální infekce se zhoršují zejména při menstruaci a po souloži. Tato infekce není sexuálně přenosná a často nemusí mít žádné průvodní příznaky.

Dalším typem vaginální infekce je infekce kvasinkovákandidóza (vaginální mykóza), jak se jí také jinak říká kvůli typu kvasinek Candida Albicans. Vzniká přemnožením kvasinek, které se přirozeně vyskytují v lidském těle. Vaginální mykóza se vyznačuje bílým výtokem, ale také zápachem z úst, říháním a žaludečními problémy – kvasinky se totiž usazují i v trávicím traktu.

Dále se může jednat o virovou infekci, jejímž nejčastějším původcem bývá Herpes vir.

Pokud si nejste jistá, o jaký typ vaginální infekce se může jednat, vyhledejte svého odborného lékaře, ani jednu možnost totiž není radno podceňovat. Občas můžete příznaky zahnat a nemoc zaléčit, z dlouhodobého hlediska si ale uchováte bakterie či virus v těle a ohrozíte tak svou obranyschopnost a někdy i možnost otěhotnět.

Je mnoho vlivů, které způsobují vaginální infekce. Častý problém je v nezdravém životním stylu, stresu a nedostatečné péči o své tělo. Velkým nepřítelem je neprodyšné spodní prádlo a nesprávná intimní hygiena.

Vaginálním infekcím můžete předejít užíváním těch správných prostředkům pro mytí intimních partií. GYNELLA® vyvinula pro tento účel mycí gel GYNELLA® Intimate Wash, který vás účinně chrání a předchází kandidóze a bakteriálním infekcím.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (92)
GYNELLA® Silver Caps 10 ks
Vaginální tobolky pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí a pooperačních a poporodních poranění.
Detail
423 Kč
Hodnocení uživatelek (21)
GYNELLA® Silver Foam 50 ml
Vulvo-vaginální pěna pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí.
Detail
423 Kč
Hodnocení uživatelek (5)
VAGILACT
Vaginální tablety pro podporu navrácení a udržení přirozené vaginální mikroflóry.
Detail
299 Kč