overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Candida albicans

Candida Albicans je druhem jednobuněčného organismu – kvasinky – který se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Kvasinky udržují přirozenou mikroflóru v trávícím traktu, v ústech a u žen i v oblasti intimních partií.

Pokud se ale Candida Albicans přemnoží, způsobuje tzv. Kandidózu – kvasinkovou infekci. Tábory kvasinek se vlivem snížené imunity množí a začnou v těle vytvářet kolonie. Ty pak mají na tělo různé dopady; od problémů s trávením přes zápach z úst a povlaku na jazyku až po vaginální mykózu. 

Candida Albicans a jídelníček

Kvasinky se živí cukrem a k množení jim pomáhají jiné kvasinky. Důležitá je tedy dieta bez cukru a bílé mouky (prázdných sacharidů). Snížené příjmy ovoce, zvýšené příjmy masa, ořechů a zeleniny. Doporučení ohledně jídelníčku najdete v našem blogu – zde.

Některé výzkumy ukazují, že Candidu Albicans částečně ničí kokosový olej. Spolu s důkladnou dietou je doporučeno se poradit s lékařem, který předepíše léky či poradí, jaké dostupné varianty jsou na trhu nejefektivnější.

Kvasinky Candida Albicans se přenášejí také při pohlavním styku, je tedy velmi důležité dodržovat správnou intimní hygienu a pokud možno se při pohlavním styku chránit. Stejně tak se Candida Albicans přenáší i při orálním sexu.

GYNELLA® Silver Caps a Silver Foam obsahují stříbro, které zabraňuje návratu kvasinek a aktivně kvasinkové infekce ničí.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (92)
GYNELLA® Silver Caps 10 ks
Vaginální tobolky pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí a pooperačních a poporodních poranění.
Detail
462 Kč
Hodnocení uživatelek (22)
GYNELLA® Silver Foam 50 ml
Vulvo-vaginální pěna pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí.
Detail
487 Kč