overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Intimní hygiena v každém věku. Co žena potřebuje v 15, 35 a 55 letech?

Během života se ženské tělo proměňuje a s tím přicházejí i odlišné požadavky na péči. To se netýká jen starostí o pleť nebo postavu, které jsou vidět na první pohled, ale také intimních partií. Víte, jakou intimní hygienu potřebujete právě ve vašem věku?

S péčí začněte už v dětství

Začít s intimní hygienou v útlém věku má význam nejen z hlediska zdraví, ale i pro osvojení správných hygienických zásad do budoucna. To, co se dcera naučí od své matky v mládí, většinou dodržuje celý život. Pro intimní péči v dívčím věku se ovšem nehodí běžné sprchové gely ani intimní mýdla pro dospělé. Jejich složení odpovídá kyselému pH ženy v reprodukčním věku a může tak mladou citlivou sliznici dráždit, a dokonce přispívat ke vzniku infekcí.

Pro specifické potřeby dívek už dnes existuje vhodné řešení, se kterým bude intimní péče snadná a bez nepříjemného pálení. Řešením je intimní mycí gel GYNELLA® Girl Intimate Wash, který díky speciálně upravenému složení slouží k udržení správného pH intimních partií už od 3 let až do první menstruace.

S menstruací se vše komplikuje

Od nástupu menstruace je přirozená obranyschopnost intimních partií vystavována mnoha rizikům. Nejčastěji jde o mechanické poranění a infekce v důsledku sexuálního života. Riziko představuje i zapaření při sportu, chlorovaná voda v bazénech, zvýšená konzumace cukru a parfemované sprchové gely. Další nástrahy hrozí při hormonálních změnách, v těhotenství a po porodu. Od dospívání po menopauzu jsou proto vhodné speciální intimní gely či mýdla, které poskytují péči a ochranu před podrážděním i vaginálními infekcemi.

Na trhu je mnoho produktů a výběr toho pravého není vůbec jednoduchý. Intimním partiím prospívá zejména kyselina mléčná, která má zklidňující účinky, pomáhá udržovat přirozené pH a tím i zdravou vaginální mikroflóru. Vyzkoušejte speciální pěnu GYNELLA® Intimate Foam, která je vhodná jak pro hygienu, tak i pro holení intimních partií. To ocení zejména ženy se sklonem k infekcím, ale i tvorbě pupínků či zarudnutí po použití žiletky.

Péče při infekcích a zranění

I když o sebe žena pečuje, ne vždy se vzniku problému podaří předejít. Při vaginální infekcích, pooperačních a poporodních zraněních bývá nutné sáhnout po kvalitní intimní péči. Vyzkoušet můžete prostředek GYNELLA® Silver Caps s obsahem TIAB®. Jedná se o patentovanou sloučeninu iontů stříbra a oxidu titaničitého s trojím efektem. Antimikrobiální, který neutralizuje mikroby v místě napadení a chrání intimní partie před vstupem jiných mikroorganismů z vnějšího prostředí. Bariérový, který izoluje místo napadení a infekce se tak nemůže dál šířit. A hojivý, který podporuje přirozenou regeneraci tkání.

Menopauzou ženské starosti nekončí

Mnoho žen po „přechodu“ přestane dbát o zdraví svých intimních partií. Přitom v tomto období je nejen intimní péče, ale i pravidelná návštěva lékaře velmi důležitá. Dochází k zásadním hormonálním změnám, především úbytku přirozeného estrogenu, a zvyšuje se riziko závažných gynekologických onemocnění. Ženy v menopauze také až v 50 % případů postihuje vysychání poševní sliznice (tzv. vaginální atrofie), které může vést k nepříjemným pocitům, mechanickým poraněním i rozvoji infekcí.

Intimní hygienu je v tomto specifickém ženském období vhodné doplňovat i speciální péčí. Tu lze nasadit při problémech, ale i jako prevenci. Nejvhodnější jsou prostředky s obsahem kyseliny hyaluronové a sójových isoflavonoidů, které navrací pružnost vaginální sliznice, pomáhají ji chránit před vnějšími vlivy a také dodávají důležité zvlhčení. Tyto účinné složky naleznete například v novince produktu GYNELLA® AtroGel, která pomáhá eliminovat nepříjemné projevy spojené s menopauzou a navracet i v tomto období pohodu „tam dole“.

Zlatá střední cesta

Nic se nemá přehánět a ani nadměrná obava z nemocí a extrémně přehnaná péče o intimní partie několikrát denně není správná. Zanedbávat a neřešit své intimní zdraví vůbec je rovněž velkým rizikem. Snažte se proto o sebe pečovat během celého života a věnujte svým intimním partiím pravidelnou a odpovídající péči. Kombinací vhodných přípravků pro intimní hygienu a pravidelných lékařských prohlídek můžete předejít závažným problémům.