overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Trichomonas vaginalis

Trichomonas vaginalis je latinské označení pro parazitického prvoka, českým jménem nazývaného Bičenka poševní. Už z názvu je patrné, že tento parazit způsobuje nepříjemnou, pohlavně přenosnou, chorobu – Trichomoniázu.

Trichomoniáza je sexuálně přenosná nemoc a také nejčastější parazitární onemocnění pochvy. Bičenka poševní se může usadit i v močové trubici, kde způsobuje zánět močové trubice a močového měchýře. Poševní infekce se často projevuje svěděním pochvy a vulvy a řídkým zpěněným vaginálním výtokem.

Bičenka poševní se může usadit také v mužské močové trubici, onemocnění se ale projevuje jen velmi zřídka. Muž může být tudíž přenašečem infekce a Bičenku tak šířit pohlavním stykem dál.

Dlouhodobý zánět, který Trichomonas vaginalis způsobuje, může dojít až ke sterilitě u muže i u ženy. Léčba Bičenky poševní je v dnešní době poměrně jednoduchá, proto doporučujeme včas navštívit lékaře. Obvykle vám gynekolog či urolog předepíše léky jak pro vás, tak pro vašeho partnera.

Prevencí proti tomuto onemocnění jsou pohlavní styk s kondomem, opatrnost na veřejných toaletách a důkladná intimní hygiena. GYNELLA® Intimate Wash vám poskytne svěží pocit po umytí a zároveň je vyvinuta tak, aby nenarušovala poševní mikroflóru a chránila pochvu před bakteriemi a viry.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (261)
GYNELLA® Girl Intimate Wash 100ml
Intimní mycí gel pro každodenní použití pro dívky od 3 let.
Detail
179 Kč
Hodnocení uživatelek (323)
GYNELLA® Intimate Wash 200 ml
Intimní mycí gel pro pravidelnou intimní hygienu žen.
Detail
165 Kč