overeno
akce
promo
Zadejte hledaný výraz
Nakupte akční balíčky produktu GYNELLA® AtroGel až s 20% slevou!   Zobrazit akční balíčky

Trichomonas vaginalis

Trichomonas Vaginalis je latinské označení pro parazitického prvoka, českým jménem nazývaného Bičenka poševní. Už z názvu je patrné, že tento parazit způsobuje nepříjemnou pohlavně přenosnou chorobu – Trichomoniázu.

Trichomoniáza sexuálně přenosná nemoc a také nejčastější parazitární onemocnění pochvy. Bičenka poševní se usadí v močové trubici, kde se živí místním ekosystémem a bakteriemi. Zde způsobuje zánět močové trubice a poševní infekci, která se často projevuje svěděním pochvy a vulvy a řídkým zpěněným vaginálním výtokem.

Bičenka poševní se může usadit také v mužské močové trubici, onemocnění se ale projevuje jen velmi zřídka. Muž může být tudíž přenašečem infekce a Bičenku tak šířit pohlavním stykem dál.

Dlouhodobý zánět, který Trichomonas vaginalis způsobuje, může dojít až ke sterilitě, a to jak muže, tak ženy. Léčba Bičenky poševní je v dnešní době poměrně jednoduchá, proto doporučujeme včas navštívit lékaře. Obvykle vám gynekolog či urolog předepíše léky jak pro vás, tak pro vašeho partnera.

Prevence proti tomuto onemocnění je pohlavní styk s kondomem, opatrnost na veřejných toaletách a důkladná intimní hygiena. GYNELLA® Intimate Wash vám poskytne svěží pocit po umytí a zároveň je vyvinuta tak, aby nenarušovala poševní mikroflóru a chránila pochvu před bakteriemi a viry.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (261)
GYNELLA® Girl Intimate Wash 100ml
Intimní mycí gel pro každodenní použití pro dívky od 3 let.
Detail
173 Kč
Hodnocení uživatelek (323)
GYNELLA® Intimate Wash
Intimní mycí gel pro pravidelnou intimní hygienu žen.
Detail
158 Kč