overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Genitální opar

Genitální opar je velmi nepříjemná záležitost. Odborně spadá pod Herpes viry. Opar vyvolává vir Herpes simplex (HSV-1 a HSV-2). Jde o silně infekční onemocnění, které ve vašem těle zůstane už navždy. Tak jak to s opary bývá.

Oblast infekce

Herpes genitalis, už podle názvu vypovídá, kde se nachází. Opar na genitáliích je nejrozšířenějším typem této infekce. Některé studie uvádí, že v těle má tento virus až 500 miliónů lidí. Někdo je pouhým přenašečem bez symptomů, takže o něm ani neví. Další na to trpí několikrát ročně. Spouštěčem může být i velká míra stresu.

Příznaky oparu

Nemoc propuká velmi rychle. Již několik hodin po kontaktu se objevují první příznaky. Může to být brnění a svědění v dané oblasti. Po pár dnech se vytvoří několik puchýřků naplněných infekční tekutinou. Ty jsou bolestivé a v této chvíli si jich spousta lidí zaručeně všimne. Po zaschnutí se vytváří tvrdé krusty. Vypadají jako větší boláky. Tyto puchýřky mohou doprovázet ještě další symptomy. Zvýšená únava, malátnost, bolest a točení hlavy a zvýšená teplota nebo i horečka.

Výsev puchýřků u žen probíhá nejčastěji na vnějších malých stydkých pyscích, občas i v pochvě, u mužů pak na žaludu a vnitřní části předkožky. Jestliže nakažený praktikoval anální styk, jsou vytvořeny kolem řitního otvoru.

Nákaza

Nákaza je zřejmá. Nejčastěji je to nechráněný pohlavní styk. Ženy jsou pak náchylnější než muži. Může za to teplé vlhké prostředí vagíny, které je skvělým místem pro vytvoření infekce. Tato nemoc je správně laiky označována jako „nemoc nevěrníků”. Špatnou zprávou je, že ani ochrana kondomem není stoprocentní. Nejjistější je vyhnout se sexu s neznámým člověkem.

K přenosu nemoci však dochází i jinak. Kontaminovanými prsty, ručníkem, žínkou, spodním prádlem a u těhotných žen i při porodu, kdy dítě prochází porodními cestami.

Pokud se nemoc neléčí, může u žen skončit až rakovinou děložního čípku a u mužů zánětem močové trubice.

Léčba

Je pod dohledem lékaře. Ten vám předepíše antivirotika, která potlačují příznaky viru. Nelze jej vyléčit, ale lze mu předcházet tím, že se dané léky užívají dlouhodobě. Důležité je posilovat imunitu. Ten, kdo již opar prodělal, by pak měl dbát na zvýšenou hygienu, zdravý životní styl, dostatek relaxace a vždy upřednostnit chráněný sex.

Při propuknutí nemoci je dobré zvýšit intimní hygienu. Musíte být jemní a šetrní, abyste puchýřky nerozškrábali. Na takovou péči je vhodná mycí pěna GYNELLA® Intimate Foam. Ta vytvoří jemný film a pomáhá s hojením.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (116)
GYNELLA® Intimate Foam 150 ml
Intimní mycí pěna pro každodenní použití na mytí a holení.
Detail
193 Kč