akce
promo
Zadejte hledaný výraz
Nakupte akční balíčky produktu GYNELLA® AtroGel až s 20% slevou!   Zobrazit akční balíčky

Děložní čípek

Děložní čípek nebo také děložní hrdlo je část dělohy, která funguje jako brána mezi pochvou a děložním tělem. Čípek pomáhá chránit dělohu před průnikem nečistot a patogenů. Při ovulaci tělo začne uvolňovat tzv. cervikální hlen, který pomůže spermiím přežít v prostření ženského těla a umožní oplodnění vajíčka.

Děložní čípek má válcovitý tvar (jako hroznové víno) a lze ho poměrně snadno nahmatat. Podle ženských cyklů se mění jeho tvrdost. Během menstruačního cyklu se průchod děložním hrdlem mírně roztáhne, což může zapříčinit křečovitou bolest a nepříjemné pocity v podbřišku.

Nechvalně známým problémem, který je často skloňován ve spojení s tímto tématem, je rakovina děložního čípku. Ta se šíří pomocí viru HPV, kterým se v průběhu života nakazí až 80 % všech sexuálně aktivních jedinců. HPV ale často samo vymizí. V opačném případě může propuknout právě rakovina, při které se na děložním čípku začnou tvořit léze. Ty se mohou přetransformovat do nádorového onemocnění.

Rakovina děložního čípku se dá celkem snadno odhalit díky preventivním výtěrům, neměla by se ale podceňovat, bývá totiž ve více než polovině případů smrtelná.

K onemocnění děložního čípků může také dojít z jiných infekcí (kapavka, chlamydie), u kterých je jediná obrana, stejně jako u HPV viru, bezpečný pohlavní styk. Rozhodně byste ale neměla zapomínat na pravidelné návštěvy u lékaře správnou intimní hygienu. Na tu jsme spolu s týmem odborníků vyvinuli speciální mycí pěnu GYNELLA® Intimate Foam, kterou můžete použít i na holení.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (103)
GYNELLA® Intimate Foam 150 ml
Intimní mycí pěna pro každodenní použití na mytí a holení.
Detail
188 Kč