overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Intimní hygiena

Už od útlého věku jsme všichni vedeni k důkladné hygieně. Víme, že si musíme dvakrát denně čistit zuby a dostatečně se sprchovat. Mezi důležitou část našich hygienických návyků spadá také péče o naše intimní partie.

 

Proč je dobré používat speciální mycí gel nebo přípravek na intimní hygienu?

Intimní hygiena se od klasické péče o zevnějšek liší – naše genitálie jsou totiž podstatně citlivější než zbytek našeho těla. Je tedy výhodou, že většina mýdel a mycích gelů pro intimní oblast bývá neparfemovaná. Dalším důležitým faktorem je, že klasická mýdla jsou povahy zásadité. Uvnitř pochvy je vlivem laktobacilů prostředí kyselé, které je nejoptimálnější k udržení křehké rovnováhy a zabránění infekcím. Proto mají gely a mýdla určené k intimní hygieně upraveno pH tak, aby neporušovaly tento balanc.

Dámská intimní hygiena je tedy jednou z nejpodstatnějších prevencí proti vaginálním infekcím. Silně nedoporučujeme nosit přiléhavé oblečení a spodní prádlo z neprodyšných látek. Vaše partie potřebují prostor, protože kvasinkám se velmi dobře daří ve zvýšených teplotách.

 

Co ještě mohu udělat pro hygienu a péči v intimních partiích?

Udržujte své partie v suchu; vlhko a teplo jsou tím nejideálnějším prostředím pro množení nejrůznějších bakterií.

V létě se doporučuje mokré plavky měnit vždy za ty suché, ať už po koupeli v přírodním koupališti či v chlorovaném bazénu. Žena by neměla zapomínat na správnou životosprávu a nekonzumovat přemíru jednoduchých cukrů, které taktéž mohou být živnou půdou zejména pro kvasinkové infekce.

Kvůli zvýšené citlivosti pohlavních orgánů by se vulva a pochva neměly dostat do styku s klasickými mýdly. Ta bývají parfémovaná a mohou způsobovat podráždění, alergické reakce a záněty. V GYNELLA jsme společně s profesionálními vědci a gynekology vyvinuli GYNELLA® Intimate Wash mycí gel uzpůsobený ke každodenní intimní hygieně.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (323)
GYNELLA® Intimate Wash 200 ml
Intimní mycí gel pro pravidelnou intimní hygienu žen.
Detail
165 Kč
Hodnocení uživatelek (261)
GYNELLA® Girl Intimate Wash 100ml
Intimní mycí gel pro každodenní použití pro dívky od 3 let.
Detail
179 Kč
Hodnocení uživatelek (116)
GYNELLA® Intimate Foam 150 ml
Intimní mycí pěna pro každodenní použití na mytí a holení.
Detail
193 Kč