overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Kondom (prezervativ)

V dnešní době existují stovky různých virů, bakterií a dalších patogenů, které denně ohrožují vaše zdraví. Důležitou částí našeho bytí je zdravý sexuální život, ani tomu se ale nemoci nevyhýbají. Kondom či jinak prezervativ je jeden z nejvíce používaných a nejefektivnějších prostředků proti pohlavním nemocem.

Kondomy byly dříve vyráběny ze zvířecích vnitřností. První sériově vyráběné prezervativy se začaly vyrábět v polovině devatenáctého století. V roce 1912 přišly do oběhu kondomy latexové, které v jistých úpravách vydržely dodnes.

Ačkoliv je použití kondomu doporučováno jako jedna z nejspolehlivějších ochran před pohlavními nemocemi, ani tato metoda není stoprocentní. Může se stát, že se do kondomu udělá mikro díra, například špatnou manipulací. Jedno z často nahlašovaných selhání je také prasknutí kondomu. Při nešikovném nasazení se ve špičce prezervativu vytvoří vzduchová díra, ta se pak tlakem při koitu roztrhne a kondom se poškodí.

Kondomy se v dnešní době vyrábí v různých velikostech, barvách, příchutích a často i variantách, které vám můžou zpestřit pohlavní styk. Všechny prezervativy již dnes bývají lubrikované, to proto, aby se nepoškodily a aby byly příjemné a funkční při styku.

Kondomy byly samozřejmě vynalezeny, aby zamezily těhotenství. Pokud byste se ale o miminko chtěli začít snažit, je důležité, aby bylo pH pochvy v pořádku a spermie v ní mohly přežít a oplodnit vajíčko. GYNELLA® Natal Ferti Gel je vaginální gel na podporu početí, který vytváří optimální prostředí pro spermie a obsahuje myo-inositol, který podporuje jejich pohyblivost.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (19)
GYNELLA® Natal Ferti Gel 6×5 ml
Vaginální gel určený pro páry, které se snaží o početí.
Detail
1 051 Kč