overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat
Praktische Ratschläge für gesunde Harnwege

Praktické rady, jak udržet močové cesty zdravé

Máme tu jaro, které svádí k odkládání zimních svršků. Nenechte se zmást, byť z okna vypadá už všechno letně, teploty ani zdaleka léto nepřipomínají a sluneční paprsky ještě nemají potřebnou sílu. Zejména močové cesty jsou na tyto změny teplot choulostivé, a proto se vyplatí o ně pečovat. Víte, jak na to?

Důležitou roli hraje imunita. Základem je ovšem dostatečná péče o tělo. A čím konkrétně můžete přispět k udržení obranyschopnosti vašich močových cest?

  • Dostatečně pijte – Doporučené množství je alespoň 2 – 2,5 litru v průběhu celého dne, aby se močové cesty dostatečně proplachovaly. Tekutiny by se měly doplňovat pravidelně, nejvhodnější je čistá voda. Z dalších tekutin můžete sáhnout po bylinkových čajích a minerálních vodách. Slazené vody a káva se nepočítají.
  • Nedržte „to“ na poslední chvíli – Toaletu navštivte hned při prvním nutkání. Pokud zadržujete moč delší dobu, mohou se v ní přemnožit nežádoucí bakterie.
  • Dodržujte intimní hygienu – Také správnou hygienou můžete pečovat o močové cesty. Vhodnější je sprchování než koupele. Vždy volte přípravek, který nenarušuje vaginální mikroflóru a vyhýbejte se parfemovaným pěnám do koupele.
  • „Spodek“ mějte v teple – Bavlněné kalhotky, spodní košilka a v žádném případě odhalená bedra. Snižte riziko prochladnutí a udržujte zejména své dolní partie v teple. Nezůstávejte nikdy delší dobu v mokrých plavkách.
  • Udržujte se fit – Zdravý životní styl a dostatek pohybu je to nejlepší, co pro sebe, ale i pro své močové cesty můžete udělat.
  • Zaměřte se na jídelníček – Zkontrolujte, zda vaše strava neobsahuje příliš soli nebo bílkovin, přidejte ovoce a zeleninu. Imunitu můžete podpořit také různými doplňky stravy s obsahem přírodních složek. Například Echinacea purpurea neboli Třapatka nachová podporuje zdraví a normální funkci močových cest. V kombinaci s extraktem z brusinek a borůvek, které se řadí mezi tzv. super potraviny, je výbornou volbou pro podporu přirozené obranyschopnosti organismu. V poslední době se hojně diskutují účinky přírodního monosacharidu D-manózy. Tu tělo prakticky nemetabolizuje, vylučuje se ledvinami do močového měchýře a odtud dále do močových cest. Tím přispívá k jejich proplachování. Navíc ji mohou užívat i těhotné a kojící ženy.

Náš tip: Značka GYNELLA představuje novinku GYNELLA® Cystilab s unikátním spojením 5 látek. Doplněk stravy obsahuje D-manózu, která přispívá k proplachování močových cest, koncentrovaný extrakt z borůvek a brusinek podporující přirozenou imunitu, příznivé bakterie Lactobacillus paracasei a rostlinu Echinacea purpurea, která pomáhá obnovit normální funkci močových cest a podporuje jejich přirozenou imunitu. Produkt je dodáván v inovativním balení T-WIN s dvěma oddělenými sáčky, které zabraňují vzájemnému působení jednotlivých složek. Výsledkem tohoto řešení je stabilita všech složek a vysoká životaschopnost přidaných laktobacilů. Udržte se fit s novinkou GYNELLA® Cystilab. Volně dostupné na e-shopu a v lékárnách.