overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

V čem se intimní mýdlo liší od těch běžných? Existuje mýdlo na mytí i holení intimních partií?

Proč používat intimní hygienu? 

Toto jsou často kladené otázky mnoha žen. Každá z nás se určitě dostala do situace, kdy stojíme v drogerii před regály s desítkami druhů mýdel, gelů nebo pěn a marně tápeme, co z té škály vybrat. A přiznejme si, že finálovým rozhodovacím faktorem bývá nejčastěji vůně nebo přitažlivý obal. To vše je v pořádku. Koneckonců kůže lidského těla snese opravdu mnoho. Ale optimismus nás může přejít záhy, a to v případě hygieny a holení intimních partií, kde často dochází k podráždění nejen pokožky, ale i pochvy.

Totiž chemické složení běžných mýdel se vzhledem ke svému vysokému pH obvykle neslučuje s potřebami intimních partií. Zdravé poševní prostředí dosahuje nižší pH 4 – 4,5.

Naše produkty z řady GYNELLA pro intimní hygienu obsahují látky, které udržují kyselé prostředí pochvy, některé obsažené látky snižují vysychání pochvy a zlepšují tak poševní komfort. Tyto přípravky jsou navíc obohaceny o dezinfekční složky, které pomáhají zamezit vstupu škodlivých organizmů do poševního prostředí.

 

GYNELLA Intimate Wash a GYNELLA Intimate Foam obsahují kyselinu mléčnou, která vyrovnává správnou hladinu pH, má zároveň hydratační, antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Silice z borovice omezují růst bakterií a mají deodorační účinky.

Aloe vera a Panthenol dodávají pokožce dlouhotrvající hebkost, svěžest a ochranu. A zamezují následnému podráždění po holení. Tato pěna je vhodná pro ženy s citlivou pokožkou se sklonem k vaginálním infekcím.

O zbylých obsažených látkách a jejich účincích si více řekneme v některém z našich dalších blogů.

Do té doby nás neváhejte kontaktovat s dotazy a tipy na témata na email : poradna@gynella.cz