overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Ovulace

Ovulace bývá často skloňované slovo v souvislosti se snahou o otěhotnění. Správně naplánovaný sex v ženském cyklu totiž hraje jednu z nejvýznamnějších rolí při počínání miminka.

Ovulace je čas, kdy se zralé vajíčko uvolní z vaječníku a je připravené k oplodnění mužskou pohlavní buňkou – spermií.

Kdy dochází k ovulaci?

V ženském cyklu se na úplnou pravidelnost moc nehraje, každé tělo je jiné a pokud trpíte zdravotními obtížemi, nemusí být menstruace vůbec přesná. Obecně vzato ale dochází k ovulaci 13. až 14. den od prvního dne menstruace. V rozmezí 3 dnů před a 1 den po ovulaci má ženské tělo největší šanci otěhotnět, tuto dobu nazýváme plodné dny.

Příznaky ovulace

Plodné dny jsou doprovázeny biologickými změnami, které si můžete měřit, a být tak na ovulaci připravena. Ovulační test provedete tak, že si budete měřit bázální (klidovou) teplotu v ústech, pochvě a konečníku každé ráno. V období ovulace se teplota zvyšuje – tak poznáte své plodné dny.

Na internetu lze také najít tzv. ovulační kalkulačku, která ale není zdaleka tak přesná jako měření teploty. Mezi další příznaky se uvádí zlepšení čichu, změněná hustota slin, zvýšená sexuální touha či změna konzistence hlenu děložního čípku.

Pokud se snažíte otěhotnět, je dalším z hlavních příčin neúspěchu špatné pH pochvy, které zpomaluje spermie. Speciální vaginální gel GYNELLA® Natal Ferti Gel, mění pH na správné a dodává spermatu živiny, čímž několikanásobně zvyšuje možnost početí.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (19)
GYNELLA® Natal Ferti Gel 6×5 ml
Vaginální gel určený pro páry, které se snaží o početí.
Detail
1 051 Kč