overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Menstruace

Menstruace, perioda, menses aj. jsou označení pro periodický cyklus, který umožňuje ženám otěhotnět a reprodukovat se. Menstruace většinou začíná mezi 11. – 12. rokem, ale může nastat kdykoliv v období od osmi do šestnácti let. Po první menstruaci je již žena fyziologicky schopná počít dítě.

Při ovulace dochází k uvolnění ženské pohlavní buňky (vajíčka), po ovulaci se děložní výstelka změní a je připravena na oplodnění spermatem. Pokud se tak nestane, děloha se výstelky zbaví – tento proces se nazývá menstruace. Nepotřebná tkáň pak odchází z těla ven skrze pochvu formou krvácení.

Menstruaci nazýváme periodou, protože se jedná o jev, který se opakuje přibližně každých 28 dní. Pokud je vajíčko oplodněné a uhnízdí se, výstelka tělem neodchází a menstruace v průběhu těhotenství dále nepokračuje. Cyklus se může opozdit a občas bývá vlivem různých fyziologických a psychologických změn nepravidelný. Pravidelná “zdravá” menstruace obvykle trvá 2-7 dní.

Někdy se může u žen vyskytnout tzv. hnědý výtok (špinění). Jedná se o výtok spojený s krví, který může vzniknout v důsledku menstruace, může se ale jednat o vaginální infekci či narušenou poševní mikroflóru. V takovém případě doporučujeme co nejdříve navštívit lékaře. K navrácení správné poševní mikroflóry vyvinul náš tým speciální tablety VAGILACT.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (5)
VAGILACT
Vaginální tablety pro podporu navrácení a udržení přirozené vaginální mikroflóry.
Detail
346 Kč