akce
promo
Zadejte hledaný výraz
Nakupte adventní balíček GYNELLA® a získejte intimní kosmetiku jako dárek! Zobrazit akční balíčky

Lactobacillus acidophilus

Rod bakterií, které tvoří hlavní součást normální bakteriální flóry zdravé pochvy. Poměrně vzácně se může stát, že některé druhy laktobacilů se přemnoží a způsobí pak onemocnění, laktobacillózu.

Laktobacily (Lactobacillus acidophilus) patří mezi takzvaná probiotika. Sami o sobě to jsou mikrobiální organismy, bakterie, které přirozeně žijí v našem těle. Probiotika jsou mikroorganismy, které pomáhají bojovat s ostatními patogeny v našem biosystému, jsou proto zdraví prospěšné. Mimo jiné také rozkládají laktózu a jiné cukry na kyselinu mléčnou, a tím pomáhají k udržení správné hodnoty pH pochvy.

Lactobacillus acidophilus se vyskytuje přirozeně v prostředí střevní a poševní mikroflóry, kde laktobacily vyrovnávají rovnováhu mezi zdravými a patogenními bakteriemi, v důsledku čehož je lidský organismus vyrovnaný a zdravý. Působí tak proti průjmům, jsou zdravé pro střeva a obecně podporují imunitní systém člověka.

Obecně laktobacily najdete v mléčných a fermentovaných výrobcích, jako je kefír, jogurt, sýr, kysané zelí, nakládané okurky aj.

Stejně tak i v pochvě vyrovnávají správný poměr bakterií a tím chrání před infekcemi. Zde navozují mírně kyselé prostředí, které zabraňuje nadměrnému růstu kvasinek. Vagilact obsahuje Lactobacillus acidophilus, proto účinně bojuje a předchází intimním problémům.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (5)
VAGILACT
Vaginální tablety pro podporu navrácení a udržení přirozené vaginální mikroflóry.
Detail
276 Kč