overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Ejakulace

Ejakulace je vypuzení spermatu z penisu. Většinou se jedná o několik po sobě jdoucích výstřiků. Odborníci tvrdí, že častá ejakulace předchází rakovině prostaty. Tento stav se děje buď po stimulaci penisu během pohlavního styku a jiných procedur, samovolně nejčastěji v ranních hodinách a po stimulaci prostaty.

Jak vzniká ejakulace

Muž, který prožívá erekci a blíží se vyvrcholení, má zvýšený srdeční tep, tlak, rychleji dýchá a více se potí. Erekci ovládají nervy, které nelze kontrolovat vlastní vůlí. Samotnou ejakulaci pak mají na starost hladké svaly močové trubice a kosterní svaly.

Vyvrcholení je pro muže velmi příjemnou záležitostí. Samotný vrchol rozkoše se pak nazývá orgasmus. Ten vytváří příjemné pocity na penisu a v jeho blízkém okolí. První dva výstřiky bývají nejsilnější a vypudí nejvíce spermatu.

Běžným projevem ejakulace jsou i vzdechy a výkřiky a stahování svalů po celém těle, obvykle análního otvoru.

Předčasná ejakulace

Vypuzení ejakulátu záhy po startu pohlavního styku se nazývá předčasná ejakulace. Muž nedokáže vzrušení ovládat. Nejedná se o skutečnou nemoc, ale má dopad na psychiku muže a na vztah muže a ženy. Většinou jí trpí nezkušení mladíci, ale i ti, co se bojí z neúspěchu v uspokojení partnerky. Občas se tento nedostatek vyskytuje v rodině, kde není vhodné prostředí pro pohlavní styk (děti, hluk, sdílená místnost s více lidmi). Léčí se léky a terapií.

Ochrana před nechtěným těhotenstvím

Je třeba zmínit, že ejakulát obsahuje spermie. Proto je třeba se chránit před početím, např. antikoncepcí nebo kondomem.

Pokud se naopak snaží pár o miminko, mělo by k ejakulaci docházet každý druhý den. Samotná soulož někdy nestačí, k podpoře početí proto doporučujeme GYNELLA® Natal Ferti Gel.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (19)
GYNELLA® Natal Ferti Gel 6×5 ml
Vaginální gel určený pro páry, které se snaží o početí.
Detail
1 051 Kč