overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Erekce

Erekce je ztopoření mužského pohlavního orgánu – penisu. K erekci dochází s přílivem krve do tzv. topořivých tělísek. Ty se krví vyplní a nastává ztvrdnutí penisu.

Erekce je u mužů velmi důležitá jak z psychického, tak z biologického (reprodukčního) hlediska.

Ztopořený penis může dobře proniknout do vaginy a zde při vyvrcholení ejakulovat mužské pohlavní buňky (spermie). Ty se pak spojí s ženskými pohlavními buňkami (vajíčky) a oplodní je. Bez erekce nejde kopulaci uskutečnit, a tedy ani počít miminko přirozenou cestou.

Špatná funkce erekce

Pokud erekce nefunguje tak jak má, může nastat erektilní dysfunkce (ED), tzn. déletrvající problémy s udržením či dosáhnutím erekce. Tomuto jevu se říká impotence. Erektilní dysfunkce je snadno léčitelná, obvykle se ale jedná o problém spojený se zdravím, proto je dobré ho konzultovat s lékařem.

Jak podpořit erekci?

Mnoho problémů s erekcí začíná v hlavě. Velmi známá “modrá pilulka” funguje na bázi prokrvení cév, primárně byla totiž vyvinuta na kardiovaskulární choroby. Ani ona proto nefunguje, pokud nepřichází informace z hlavy, že se má penis „postavit“. Tento signál vysílá mozek ve chvíli vzrušení. Z tohoto důvodu se lze většiny problémů s erekcí zbavit prací s psychikou. V takovém případě doporučujeme navštívit sexuologa, který vám s daným problémem pomůže.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nechcete radit s lékařem, existují na trhu různé přípravky, které s erekcí a s navrácením sexuálního apetitu pomáhají, říká se jim afrodiziaka. Mezi nejznámější afrodiziaka patří výše zmíněná modrá pilulka – Viagra. Dále jsou známé potraviny, které svým složením také podporují chuť k sexu, například kapary, chřest, paprika, zázvor či bylinky – bazalka, šalvěj, vanilka, anýz a koriandr. Mořské plody jsou také velmi dobrým pomocníkem.

Pokud máte problémy s erekcí, nedoporučujeme užívat alkohol, cigarety a omamné látky. Celá tato skupina utlumuje centrální nervovou soustavu, a tím i signály, které mozek vysílá k získání erekce.

Cvičením ke kvalitní erekci

Penis je sval a jako každý jiný sval se dá také cvičit. Primárně doporučujeme kardio, které jako takové prokrvuje celé tělo, a tím i proudění krve. I pravidelné otužování ledovou vodou pomáhá k prokrvení těla.

Zvláštní disciplínou, která může s erekcí pomoci, jsou pak takzvané Kegelovy cviky. Ty jsou více známé u žen, používají se totiž po porodu na zpevnění pánevního dna. Kegelovy cviky vám mohou mimo jiné pomoci i s předčasnou ejakulací a prodlouží trvání vaší erekce a délky pohlavního styku.

Pro podporu přirozeného početí a navození správného prostředí pro oplodnění jsme vyvinuli speciální vaginální lubrikační gel GYNELLA® Natal Ferti Gel, který aktivně napomáhá otěhotnění tím, že vyživuje vaginální prostředí, vytváří vhodné prostředí pro spermie a díky myo-inositolu dodává spermiím energii a zlepšuje jejich kvalitativní parametry.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (19)
GYNELLA® Natal Ferti Gel 6×5 ml
Vaginální gel určený pro páry, které se snaží o početí.
Detail
1 051 Kč