overeno
akce
promo
Zadejte hledaný výraz
Nakupte akční balíčky produktu GYNELLA® AtroGel až s 20% slevou!   Zobrazit akční balíčky

Antikoncepce

Pojem Antikoncepce je často spojován s léky. Antikoncepce ale zahrnuje veškeré nástroje, které zabraňují početí dítěte. Každá tato metoda je jinak účinná, mezi nejznámější patří kondomy, pesar, nitroděložní tělísko a antikoncepční pilulka. Občas se setkáte s tzv. přirozenou antikoncepcí, to jest přerušovaná kopulace nebo metoda plodných a neplodných dnů. Tento “systém” ale bývá velice nefunkční a rozhodně ho nikomu nedoporučujeme.

Pokud byste uvažovali o tom, že děti opravdu do budoucna neplánujete, ale chcete se oddávat bezstarostným hrátkám, existuje možnost sterilizace. Sterizilace přeruší vejcovody či chámovody přímo v těle, a zabrání tím možnému vypuštění pohlavních buněk.

Hormonální antikoncepce ve formě pilulek je opředena mnoha mýty a s jedinou pravdivou odpovědí může povětšinou přijít jen lékař. Používá ji cca 100 miliónů žen. Tento druh antikoncepce vytváří v tělu iluzi těhotenství. Hormony v pilulce upravují hladinu hormonů v těle, to si pak připadá gravidní a přeruší cyklus uvolnění vajíčka. Spermie ho tedy nemůže oplodnit.

Vhodnost hormonální antikoncepce je diskutabilní. Určitá část žen by tuto metodu neměla využívat vůbec. Existuje mnoho výhod i nevýhod, které je ale lepší konzultovat s gynekologem.

Může se stát, že vám některá z antikoncepcí nechtěně naruší poševní mikroflóru. Tabletky VAGILACT pomáhají navrátit prostředí intimních partií zpět do původního režimu a pomáhají vám zůstat dole bez starostí.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (5)
VAGILACT
Vaginální tablety pro podporu navrácení a udržení přirozené vaginální mikroflóry.
Detail
299 Kč