overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Antikoncepce

Pojem antikoncepce je často spojován s léky. Antikoncepce ale zahrnuje veškeré nástroje, které zabraňují početí dítěte. Každá tato metoda je jinak účinná, mezi nejznámější patří kondomy, pesar, nitroděložní tělísko a antikoncepční pilulka. Občas se setkáte s tzv. přirozenou antikoncepcí, to jest přerušovaná kopulace nebo metoda plodných a neplodných dnů. Tento “systém” ale bývá velice nefunkční a rozhodně ho nikomu nedoporučujeme.

Pokud byste uvažovali o tom, že děti opravdu do budoucna neplánujete, ale chcete se oddávat bezstarostným hrátkám, existuje možnost sterilizace. Sterizilace přeruší vejcovody či chámovody přímo v těle, a zabrání tím možnému vypuštění pohlavních buněk.

Hormonální antikoncepce ve formě pilulek je opředena mnoha mýty a s jedinou pravdivou odpovědí může povětšinou přijít jen lékař. Používá ji asi 100 miliónů žen. Tento druh antikoncepce vytváří v těle iluzi těhotenství. Mechanismus účinku spočívá v první řadě v zablokování ovulace, tedy uvolnění vajíčka z vaječníku. Hormony v pilulce dávají informaci mozkovým centrům, že jsou v jiné fázi menstruačního cyklu a nevydají signál pro ovulaci. Nemůže tedy dojít k oplodnění. Dalším doplňujícím mechanismem je zvýšení viskozity hlenu v kanálku hrdla děložního, a tedy horší průchod spermií do dělohy.

Vhodnost hormonální antikoncepce je diskutabilní. Určitá část žen by tuto metodu neměla využívat vůbec. Existuje mnoho výhod i nevýhod, které je ale lepší konzultovat s gynekologem.

Může se stát, že vám některá z antikoncepcí nechtěně naruší poševní mikroflóru. Tabletky VAGILACT pomáhají navrátit prostředí intimních partií zpět do původního režimu a pomáhají vám zůstat dole bez starostí.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (5)
VAGILACT
Vaginální tablety pro podporu navrácení a udržení přirozené vaginální mikroflóry.
Detail
346 Kč