Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Vaginální suchost

Ačkoliv je vaginální suchost problém fyziologický, dotýká se žen hlavně psychicky. Často je tento jev spjat s věkem a obdobím menopauzy. Ženy o něm nechtějí mluvit, vaginální suchost je ale celkem snadno řešitelný problém.

vaginální suchost

Suchá sliznice – co dělat?

Suchost se může vyskytovat u žen v každém věku, u kterých dochází ke snížení ženského pohlavního hormonu estrogenu. V důsledku snižování hormonu se poševní stěna neobnovuje tak, jak by měla, ztenčuje se, ztrácí své zvlhčující schopnosti a nastává vaginální suchost.

Vaginální suchost se může vyskytnout i u mladších žen. Při sexuálním vzrušení posílá mozek signál do intimních partií ženy, v důsledku čehož se prokrvuje sliznice pochvy a vylučuje lubrikační sekret. Pokud ale nejste psychicky v dané náladě a pohodě (v důsledku nemoci, hormonů či stresu), sekret nebude vyloučen a vy můžete trpět vaginální suchostí. Může se také jednat pouze o nedostatek vzrušení.

Tip: Přečtěte si, jak významně ovlivňuje estrogen vaše tělo – zde

Příznaky a průvodní jevy vaginální suchosti

Hlavními průvodními jevy vaginální suchosti jsou svědění, bolestivost (v klidovém stavu a při kopulaci) a pálení.

Problémy s vaginální suchostí se dají řešit přípravky s obsahem estrogenu. Často se jedná o různě vaginální krémy a masti. Pokud nic dlouhodobě nezabírá, lze také nasadit hormonální léčbu.

Jak se se suchostí poševní sliznice vypořádat

Často se stává, že si žena přivodí vaginální suchost nedopatřením sama. Na vině může být přehnané sportování a přílišná hygiena nesprávnými prostředky. Mimo hormonální nerovnováhu pak ovlivňuje suchou sliznici strava a užití hygienických pomůcek (tampony, vložky).

Podrobný článek, jak se se suchostí vypořádat, si můžete přečíst zde – jak na boj s vaginální suchostí?

A rychleji ve zkratce: máte-li problémy se suchostí, můžete vyzkoušet masti, ty jsou ale jen na lékařský předpis. Poševní mikroflórou můžete sama obnovit vyváženou stravou a životním stylem, čímž srovnáte hladiny hormonů, čímž odezní i problémy.

Pokud ale hledáte opravdu účinné řešení, spojte výše uvedené s užíváním přípravku Vagilact, který je vyzkoušený stovkami našich spokojených zákaznic.

Pro zlepšení kvality intimního života a zvlhčení poševních stěn nabízíme také speciálně vyvinutý gel GYNELLA® Natal Ferti Gel pro podporu početí.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (5)
VAGILACT
Vaginální tablety pro podporu navrácení a udržení přirozené vaginální mikroflóry.
Detail
299 Kč
Hodnocení uživatelek (19)
GYNELLA® Natal Ferti Gel 6×5 ml
Vaginální gel určený pro páry, které se snaží o početí.
Detail
989 Kč