overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Menopauza

Menopauza neboli přechod (či klimakterium) nastává mezi 45. až 55. rokem života ženy. Tato doba zahrnuje průměr většiny žen na světě a je mnoho případů, kdy se menopauza vyskytla mnohem dříve či později.

Přechod je období, při kterém klesají hladiny hormonů, v důsledku čehož žena přestává menstruovat a ztrácí schopnost početí (nemůže nadále otěhotnět).

Příznaky menopauzy

Příznaky menopauzy jsou často velmi znatelné a nepříjemné. Snížením hlavně estrogenu a také progesteronu může žena začít procházet těmito následky:

  • Častá změna nálady (deprese), zvýšená únava, podrážděnost.
  • Estrogen ovlivňuje chuť k sexu, která se proto při přechodu snižuje či vytrácí.
  • Z fyzických projevů může žena trpět návaly horka, nespavostí, zvýšeným pocením a vaginální suchostí.

Projevy menopauzy jsou u každé ženy individuální a mnoho žen nemá téměř žádné. Naopak část žen má velmi silné problémy, proto je dobré vše podrobně sledovat a případně navštívit lékaře, pokud byste si nebyla jista.

Jak jsme již zmínili, hlavním průvodním projevem je úplné ukončení menstruačního cyklu, kvůli kterému žena přichází o možnost ovulovat, a tím i o možnost být přirozeně oplodněna.

Jak příznaky menopauzy snížit

Mnoho nepříjemných pocitů můžeme potlačit zvýšenou péčí o sebe samu. Zdravá strava (ovoce, zelenina, méně tuků a správný pitný režim), zvýšený pohyb a příroda, čerstvý vzduch a slunce vám dodají dostatek vitamínů a minerálů, aby se vaše tělo s přechodem vyrovnalo lépe. Často také pomáhají bylinné doplňky stravy.

Pokud se potýkáte s vaginální suchostí, jedná se o jeden z hlavních průvodních jevů menopauzy. Naštěstí jde suchosti snadno zabránit – VAGILACT je přímo vyvinutý na zlepšení problémů v období menopauzy. Zbavíte se tak svědění a nepříjemných pocitů svázaných s vaginální suchostí.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (5)
VAGILACT
Vaginální tablety pro podporu navrácení a udržení přirozené vaginální mikroflóry.
Detail
346 Kč