overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

MOP IV

MOP

= mikrobiální obraz poševní. Jde o jakýkoli záznam mikroskopického vyšetření sliznice pochvy, včetně diagnostiky některých sexuálně přenosných nemocí. Často se provádí v případě většího množství výtoku. Probíhá při něm klasifikace zánětů do šesti skupin dle, dnes již zastaralé, studie Jírovce, Petera a Málka z roku 1947. Tato studie již nekoresponduje s dnešními poznatky o vaginálních infekcích.

Při vyšetření se ze zadní stěny sliznice odebere vzorek a pod mikroskopem se zkoumá přítomnost bílých krvinek, bakterií a dalších buněk. Jejich množství a chování pak signalizuje zánět a určuje, do které skupiny se zánět zařadí.

MOP IV

Tento čtvrtý druh se odborně nazývá jako kapavkový. Způsobuje jej bakterie s názvem Neisseria gonorrhoeae. Ta má tvar kávového zrna. I když je na pohled pěkná, produkuje nehezké věci. Má na svědomí hnisavý hustý výtok žluté až žlutozelené barvy. Potvrzení kapavky musí být nejen tímto stěrem pod mikroskopem, ale zejména moderními metodami – kultivací této bakterie nebo potvrzeným PCR testem.