overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Konizace děložního čípku

Konizace děložního čípku je malý chirurgický zákrok, který může být ženám doporučen při nejasnostech v cytologických testech či pokud lékař popíše viditelné změny na děložním čípku. Zákrok slouží k odstranění přednádorových změn hrdla děložního.

Každou preventivní prohlídku u gynekologa absolvujete vyšetření, které děložní čípek zkontroluje. Nejedná se o nic bolestivého, vyšetření vám ale může zachránit život, proto se doporučuje na pravidelné prohlídky opravdu chodit. Jedná se o stěr z děložního čípku, tzv. odběr cytologie a o kolposkopii neboli prohlédnutí hrdla děložního ve zvětšení (tzv. kolposkopem) a po aplikaci kyseliny octové, kterou ale žena ani neucítí.
Nově je pojišťovnou proplácen test na přítomnost papilomavirů (HPV= human papillomavirus) ve věku 35 a 45 let. Je to proto, protože rakovinu děložního čípku z 99 % způsobují právě tyto viry.

S HPV se setká v aktivním sexuálním životě cca 80 % všech lidí. Tělo si s virem často poradí samo. Pokud se tak nestane, hrozí různé typy onemocnění a rakovina může být jedno z nich.

Při konizaci děložního čípku chirurg odstraní část děložního hrdla ve tvaru konusu. Zákrok se většinou provádí v celkové anestezii, není to ale vždy nutné. Konizace je malý zákrok, po kterém, pokud žena příliš nekrvácí, odchází ten samý den domů.

Důležitá je správná rekonvalescence, kterou vám podrobně popíše lékař. Jedná se hlavně o fyzickou zátěž a sexuální abstinenci, zákaz používání tamponů po dobu 4-6 týdnů. Žena by se také po zákroku měla vyvarovat koupelí, bazénů, vířivek apod.

Poševní ekosystém může být po takovém zákroku narušený. Pro podporu hojení jsme vyvinuli kapsle GYNELLA® Silver Caps, které vám mohou ulevit od nepříjemných pocitů a podpoří vaši rekonvalescenci. Pomohou správnému hojení a zároveň díky antibakteriálnímu stříbru  zamezí rozvoje jakékoliv infekce.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (92)
GYNELLA® Silver Caps 10 ks
Vaginální tobolky pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí a pooperačních a poporodních poranění.
Detail
462 Kč