overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Hrudkovitý výtok

Hrudkovitý výtok bez zápachu, v těhotenství, před menstruací, při ovulaci

Poševní výtok se vyskytuje u žen v mnoha situacích. Pochva má své přirozené samočisticí schopnosti, k vytékání může tedy dojít úplně z běžných důvodů. Je ale třeba mít se na pozoru.

Jednou z hlavních příčin hrudkovitého výtoku bývá vaginální mykóza – kvasinková infekce. Svědění či pálení pochvy a většinou bílé, průhledné hrudkovité výtoky jsou častým znakem přemnožením kvasinek v těle. Infekce je nemoc, která se bohužel vrací a abyste jí zamezili, musíte nasadit komplexní léčbu. Ta se skládá z důkladné diety, zdravého životního stylu a doprovodných léků proti kvasinkové infekci.

Pokud váš výtok není “tvarohovitý” či hrudkovitý, často se jedná spíše o infekce bakteriální.

Léčba se dá v některých případech vést domácí. Důležitá je důkladná intimní hygiena, při které je nutnost používat speciální mýdlo, které neškodí poševnímu prostředí. Tato léčba může pomoci při lehčích příznacích, aniž byste musela navštívit lékaře. Dále je nutná dieta, tu jsme pro vás kompletně popsali v tomto článku – Dieta.

V neposlední řadě ale doporučujeme konzultovat výskyt hrudkovitého či tvarohovitého výtoku s gynekologem, zvláště pokud se vyskytuje s obzvláště silným svěděním pochvy.

Hrudkovitý výtok v těhotenství

V těhotenství se mění hladiny estrogenu v ženském těle, což může způsobit změnu v obranyschopnosti. Kvasinkové infekce jsou v těhotenství velmi časté a právě s nimi se může objevit také hrudkovitý výtok.

Některé ženy zaznamenávají hrudkovitý výtok také při ovulaci a před menstruací. Zde se může jednat o neškodné hormonální výkyvy a nemusí jít o nic závažného, pokud si ale nejste jistá, navštivte svého gynekologa.

Hledáte-li okamžitou úlevu od svědění či pálení pochvy, GYNELLA® Silver Foam napomáhá ochraně speciálním stříbrným filtrem, díky kterému se kvasinky nevrací. Pokud vás trápí hrudkovitý výtok zkuste GYNELLA® Silver Caps. Naše zákaznice uvádí úlevu již během několika dní – testování.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (92)
GYNELLA® Silver Caps 10 ks
Vaginální tobolky pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí a pooperačních a poporodních poranění.
Detail
423 Kč
Hodnocení uživatelek (5)
VAGILACT
Vaginální tablety pro podporu navrácení a udržení přirozené vaginální mikroflóry.
Detail
299 Kč