overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Svědění pochvy nemusí kazit Váš den!

Téměř každou ženu potkaly alespoň jednou za život potíže spojené s vaginálními infekcemi nebo narušením vaginální mikroflóry a jejich příznaky jako je svědění pochvy, pálení nebo nepříjemný výtok. Pokud Vás tyto potíže potkaly nebo se Vám dokonce stále vrací, máme pár typů, jak s nimi zatočit.

Pravidelná péče

Není nic jednoduššího než vytvoření každodenních hygienických návyků, které mohou být prvním krokem k předcházení oněch nepříjemných pocitů svědění pochvy. Dostatečná hygiena je půl zdraví jak se říká a pro naše intimní partie to platí dvojnásob. Správná hygiena intimních partií určitě zahrnuje přípravky se speciálně upraveným pH pro udržení správné vaginální mikroflóry. Nezapomeňte však, že méně je někdy více a přílišným mytím intimních partií byste si mohly snadno spíše ublížit.

 

Spíše okurku než dortík

Narušení přirozené vaginální mikroflóry, a tím i případnou infekci, může způsobovat i nadbytek konzumace sladkostí. Dejte si tedy k odpolední svačině místo sladkého dortíku spíše zeleninový salát a uvidíte, že ulevíte nejen svědění pochvy, ale také centimetrům v pase.

 

Bavlna je nejlepší kamarád

V období intimních potíží se zkuste vyhýbat spodnímu prádlu ze syntetických materiálů a dejte spíše přednost prodyšné bavlně. Syntetické materiály mohou intimní partie ještě více podráždit a svědění pochvy tak zbytečně zhoršovat. Navíc mohou být neprodyšné a udržovat vlhkost, která množení nepříznivých mikroorganizmů přímo vyhovuje.

 

Antibiotika

Že antibiotika ničí bakterie už víme, ale bohužel mohou ničit i ty tělu prospěšné. Nejen na střevní mikroflóru bychom si měli při užívání antibiotik dávat pozor. Také poševní mikroflóra je v ohrožení. Antibiotika mohou ničit bakterie mléčného kvašení, a tím pořádně narušit a potrápit naši mikroflóru, což může opět způsobovat již zmíněné pálení, výtok nebo svědění pochvy.

 

Pokud ani jeden z výše zmíněných typů na ústup potíží nezabírá, je tu řešení v podobě podpory léčby vaginálních infekcí jak těch akutních, tak i opakujících, GYNELLA® Silver Caps. Tyto měkké a lehce rozpustné kapsle se zavádějí do pochvy, kde ničí nepříznivé bakterie, kvasinky a viry a díky obsahu Aloe Vera okamžitě ulevují od nepříznivých příznaků svědění pochvy nebo pocitu napětí. Kyselina hyaluronová zase regeneruje a obnovuje poševní sliznici.

Pro navrácení vaginální mikroflóry při antibiotické léčbě či menopauze můžete vyzkoušet vaginální tablety Vagilact s obsahem kyseliny mléčné, laktobacilů a sójových izoflavonoidů.