overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Mobiluncus mulieris

Je bakterie rodu Mobiluncus. Jde o gramlabilní anaerobní tyčky, které pomalu rostou a jsou náročné na diagnózu a léčbu. Tyčkovité buňky jsou i pohyblivé a disponují více bičíky, nejčastěji 1-8. Mají také starší název Vibrio.

Tyto bakterie jsou spojovány především s anaerobní vaginózou, společně s bakterií Garderella vaginalis, ale i s jinými patologiemi souvisejícími například s těhotenstvím nebo porodem. Může způsobit zánět plodových obalů (chorioamniitis), a tím předčasný porod, zánětlivé onemocnění pánve po potratu a zánět dělohy (endometritis) po císařském řezu.

Gramlabilita

Základní barvení preparátu, aby byl vzorek pod mikroskopem lépe vidět a lékař mohl lépe rozlišit, o jaký jde patogen, je tzv. barvení Gramovo. Dalo základ rozdělení bakterií na G- (Gram negativní) a G+ (Gram pozitivní), které je založeno na různé stavbě stěny bakterie. Mobiluncus mulieris je gramlabilní, může se tedy po obarvení jevit jako G+ i jako G- bakterie.

Bakterie Mobiluncus se dají těžce identifikovat. Tvoří totiž běžnou flóru sliznic a považují se za sekundární patogeny, což znamená, že se nebezpečnými stávají až ve chvíli, kdy je porušen poševní mikrobiom (infekce, pH, těhotenství, antibiotika apod.) a tyto bakterie se přemnoží.

 

Léčba

Po poradě s lékařem, nejčastěji antibiotiky.

V podstatě jde nejčastěji o zánět. Jeho léčbu můžete podpořit pomocí tobolek GYNELLA® Silver Caps. Ty podporují léčbu vaginálních infekcí, ať už bakteriálních, virových nebo kvasinkových. Často pomáhají i při poporodním poranění.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (92)
GYNELLA® Silver Caps 10 ks
Vaginální tobolky pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí a pooperačních a poporodních poranění.
Detail
462 Kč