Venušiny kuličky – vzrušení nebo posilovna?
Venušiny kuličky známe všechny jako sexuální pomůcku.
Ale víte co?
Ve skutečnosti mohou tyto malé kulaté věci pro nás ženy znamenat mnohem více než jenom potěšení.
Jsou tady i pro naše zdraví, zejména pro svaly pánevního dna.

Svaly pánevního dna mají nejen zodpovědnost za udržování močového měchýře a zadržování moči, ale také hrají důležitou roli v postavení celého těla.
Ale někdy, vlivem různých okolností – třeba porodu, menopauzy nebo dlouhým sezením – mohou oslabit. A to může vést k nepříjemnému problému: úniku moči (inkontinenci). Ten může přijít při zcela banálních činnostech jako je kašlání, smích, běh nebo dokonce sex, a to opravdu není nic, o co bychom stály.
Jak fungují Venušiny kuličky
Představte si, že si můžete zacvičit a udělat něco pro své zdraví kdekoliv a kdykoliv.
To je přesně to, co umožňují Venušiny kuličky. Ale jak vlastně fungují? Kuličku (jednu nebo více) nejprve zavedeme do vagíny. Když se pohneme, kulička se rozvibruje, což stimuluje, zcitlivuje a zlepšuje prokrvení. Zároveň dochází ke stahování svalů pánevního dna, což kuličku udržuje na svém místě.
Běhejte, uklízejte, užívejte si a cvičte
Nejsilnější stimulace probíhá při pohybu, a proto je ideální nošení kuliček spojit s běžnými činnostmi, jako je úklid nebo procházka. Pro dosažený výsledků je klíčová pravidelnost, ostatně jako u každé jiné činnosti. Nošení si tak můžeme naplánovat stejně jako cestu do posilovny nebo běhání. A co takhle uspořádat měsíční challenge v nošení kuliček s kamarádkami? Garantujeme, že tahle výzva bude kromě odměny v podobě lepšího orgasmu a pevnějších svalů pánve také velmi příjemná!
Pokud s kuličkami teprve začínáme, měli bychom podle rad odborníků postupovat zvolna a pomalu přidávat zátěž. Kuličky můžeme vyzkoušet dvakrát nebo třikrát týdně na pár minut a postupně čas prodlužovat.
Pro každou ženu, v menopauze obzvlášť
Krizovým obdobím, kdy se objevuje únik moči, je těhotenství a porod. Hlavně proto, že devět měsíců nosíme v děloze dítě, jehož váha dává zabrat močovému měchýři a močovým cestám. V těhotenství se také v těle rozvolňují některé tkáně, aby se dítěti usnadnil příchod na svět. Při porodu pak dochází k největšímu rozevření vaginálního otvoru a často k různým porodním poraněním či nástřihu (epiziotomie). To vše ovlivňuje svaly pánevního dna. Nakonec nejkritičtějším obdobím je menopauza a postmenopauza, kdy svaly pánevního dna oslabují vlivem úbytku estrogenu.
V každém z těchto období nám může pomoci cvičení s vaginální činkou – Venušinou kuličkou. Pokud se chcete zbavit úniku moči a vydat se na cestu k lepšímu milostnému prožitku, teď už máte recept, jak na to. Tak se do toho opřete!
Víte, že existují české, a ještě k tomu designové kuličky Whoop·de·doo?
Pokud chcete vyzkoušet výhody Venušiných kuliček doporučujeme Whoopdedoo.care. Jde o ryze českou značku, která nabízí různé varianty Venušiných kuliček, ale i dalších pomůcek navržených ve spolupráci s gynekology a vyrobených přímo v Česku. Vámi vybraná pomůcka dorazí v rafinovaném balení, takže pouze vy budete vědět, co je obsahem zásilky. Stačí se pustit do vašeho malého experimentu, který může změnit mnohé.