overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Vaginitis

Zánět pochvy (též kolpitis z řeckého kolpos = pochva) je u žen způsoben nejen zavlečením nebo přemnožením patogenní bakterie, ale také porušením rovnováhy přítomných laktobacilů. To se může stát například při nedostatečné hygieně nebo při používání nevhodného intimního mýdla, změnou stravy, stresem, menstruací atp. Samotná vaginitis je poměrně vzácná, většinou jde ruku v ruce se zánětem vulvy (vulvovaginitis) nebo hrdla děložního (cervikovaginitis).

Hlavní příznaky zánětu

K příznakům zánětu pochvy patří hlavně výtok, pálení, svědění, bolesti při pohlavním styku a jiné. Samotný výtok může různě zapáchat nebo mít rozdílnou barvu podle toho, který patogen zánět vyvolává.

 

Léčba se pak samozřejmě odvíjí od toho, na jakou bakterii, plíseň nebo parazita má lékař podezření nebo podle toho, co zánět vyvolalo. Mnohdy je k antibiotické léčbě potřeba přidat ještě laktobacily, u mykózy kromě antimykotických krémů například změnit stravovací návyky nebo se převlékat z mokrých plavek. Faktorů je tedy mnoho, a proto například správná intimní hygiena dokáže udržet správné pH pochvy a mnoha problémům předejít.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (92)
GYNELLA® Silver Caps 10 ks
Vaginální tobolky pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí a pooperačních a poporodních poranění.
Detail
462 Kč
Hodnocení uživatelek (22)
GYNELLA® Silver Foam 50 ml
Vulvo-vaginální pěna pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí.
Detail
487 Kč