overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Vaginální čípek

Vaginální čípky představují formu léčiva určeného pro vnitřní aplikaci do ženských intimních partií. Čípek se zavádí hluboko do vaginy nejlépe na noc, aby nevytekl a léčivá látka mohla co nejdéle působit.

Proč využívat vaginální čípky?

Poševní mikroflóra je velmi náchylná na změny v důsledku zanesení různých bakterií a virů. Zároveň je každá žena jiná a její intimní partie jsou jinak citlivé. Vaginální čípky jsou k dostání v různých velikostech a mají hladký gelový povrch, díky kterému se snadno zavádějí do pochvy. Zde se začne rozpouštět a působí přesně na těch místech, kam by se žena sama dostávala jen obtížně.

Vaginální čípky působí lokálně, často jsou proto využívány pro akutnější problémy v daném místě. Jejich složení nedráždí sliznici, povětšinou se vyrábí ze ztuženého kakaového oleje či želatiny. U vaginálních čípků se při výrobě měří správná rozpustitelnost, aby bylo léčivo účinné.

Historie a aplikace čípků

První čípky se objevovaly už ve starověké Indii a Mezopotámii, kde se léčiva namáčela do olejů a poté aplikovala. V dnešní době už naštěstí takové extrémy podstupovat nemusíme a můžeme si v lékárně pořídit praktické a komfortní čípky, které jsou jednoduché pro aplikaci.

Vyzkoušet můžete například inovativní novinku na trhu s laktobacily produkt GYNELLA® Flora, který je právě ve formě čípků. Díky tomu se prostředek jednoduše aplikuje a dobře se ve vaginálním prostředí rozpouští. Speciálně upravené laktobacily vám pomohou s navrácením přirozené vaginální mikroflóry a při dlouhodobém použití posílí vaginální imunitu.

Je důležité, abyste před aplikací dodržovala správnou hygienu. Doporučuje se čípky aplikovat v latexových rukavicích a v co nejsterilnějším prostředí. Pokud rukavice nemáte, pořádně si vymydlete ruce a omyjte vodou, poté vaginální čípek aplikujte.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (48)
GYNELLA® Flora
Vaginální čípky pro podporu stimulace přirozené vaginální imunitní obranyschopnosti.
Detail
388 Kč