Zadejte hledaný výraz
Zapojte se s námi do nákupů OnaDnes a získejte 27% slevu při nákupu nad 500 Kč!   Získat slevu

Vaginální čípek

Vaginální čípky představují formu léčiva určeného pro vnitřní aplikaci do ženských intimních partií. Čípek se zavádí hluboko do vaginy nejlépe na noc, aby čípek nevytekl a léčivá látka mohla co nejdéle působit.

Proč využívat vaginální čípky?

Poševní mikroflóra je velmi náchylná na změny v důsledku zanesení různých bakterií a virů. Zároveň je každá žena jiná a její intimní partie jsou jinak citlivé. Vaginální čípky se dělají v různých velikostech a mají hladký gelový povrch, díky kterému léčivo snadno zavedete do pochvy. To se začne rozpouštět a působí přesně na těch místech, kam by se žena sama dostávala jen obtížně.

Vaginální čípky působí lokálně, často jsou proto využívány pro akutnější problémy v daném místě. Jejich složení nedráždí sliznice, povětšinou se vyrábí ze ztuženého kakaového oleje či želatiny. U vaginálních čípků se při výrobě měří správná rozpustitelnost, aby bylo léčivo účinné.

Historie a aplikace čípků

První čípky se objevovaly už ve starověké Indii a Mezopotámii, kde se léčiva namáčela do olejů a poté aplikovala. V dnešní době už naštěstí takové extrémy podstupovat nemusíme a můžeme si v lékárně pořídit praktické a komfortní balení čípků, které jsou jednoduché pro aplikaci.

Vyzkoušet můžete například inovativní novinku na trhu s laktobacily produkt GYNELLA® Flora, který je právě ve formě čípků. Díky tomu se prostředek jednoduše aplikuje a dobře se ve vaginálním prostředí rozpouští. Speciálně upravené laktobacily vám pomohou s navrácením přirozené vaginální mikroflóry a při dlouhodobém použití posílí vaginální imunitu.

Je ale také důležité, abyste dodržovala správnou hygienu před aplikací. Doporučuje se čípky aplikovat v latexových rukavicích a v co nejsterilnějším prostředí. Pokud rukavice nemáte, pořádně si vymydlete ruce a omyjte vodou, poté vaginální čípek aplikujte.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (46)
GYNELLA® Flora
Vaginální čípky pro podporu stimulace přirozené vaginální imunitní obranyschopnosti.
Detail
349 Kč