akce
promo
Zadejte hledaný výraz
Nakupte produkty s aktivním stříbrem pro Vás i Vašeho partnera za výhodnou cenu! Zobrazit akční balíčky

Hnědý výtok

Většina žen si projde za život různými druhy výtoku. Často se jedná o samočistící obranou činnost těla. Hnědý výtok (nebo také špinění) vzniká smíšením krve a nitropoševního hlenu. Pokud se obáváte, že je něco v nepořádku, určitě navštivte gynekologa.

Hnědý výtok ale nemusí být jakkoliv závadný, může se jednat jen o drobné krvácení v souvislosti s počátkem těhotenství (při dělení zárodku), popřípadě může být hnědý výtok důsledek menstruace. V tu chvíli může být v pubertě i o něco silnější, ale vše by mělo být v pořádku.

Pokud se ale silnější výtok objeví v průběhu těhotenství dohromady s bolestmi břicha, navštivte okamžitě lékaře, mohlo by se totiž jednat o potrat.

Dále si dávejte pozor, pokud má hnědý výtok i jinou barvu nebo pokud zapáchá. V tom případě se může jednat o abnormální jev a je třeba vyhledat odbornou pomoc.

Při “špinění” hnědým výtokem je samozřejmě velmi důležitá důkladná hygiena. Abyste předešli různým zdravotním potížím, doporučujeme používat speciální mýdlo Gynella Intimate Wash.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (323)
GYNELLA® Intimate Wash
Intimní mycí gel pro pravidelnou intimní hygienu žen.
Detail
155 Kč