overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Ženská ejakulace

Při pohlavním styku a dráždění může při orgasmu dojít k ženské ejakulaci. Za příčinou ženské ejakulace jsou pravděpodobně tzv. Skeneho žlázky, které jsou blízko poševního vchodu i močové trubice. V těchto žlázkách se nahromadí tekutina a může dojít k výstřiku při vyvrcholení ženy. Tento typ orgasmu, taktéž nazývaný ,,mokrý orgasmus“ prožilo nebo prožívá asi 30-40 % žen.

Co se při ejakulaci vylučuje?

Složení tekutiny, která se při ejakulaci vylučuje, je velmi podobné klasické moči, ale má i některé složky podobné mužskému ejakulátu. Ještě donedávna si vědci a sexuologové mysleli, že jde opravdu o moč vyloučenou z močového měchýře, protože tekutiny je někdy jen pár kapek, ale někdy až kolem 20 ml, což je poměrně velké množství. Pro porovnání  – objem mužského ejakulátu je v průměru 2-4 ml. Nicméně podrobným rozborem složení tekutiny toto tvrzení vyvrátili.

V tekutině se objevuje glukóza, fruktóza, sacharóza, fosforečné kyseliny a již zmíněná močovina.

Proč některé ženy nemají ejakulaci?

Ženskou ejakulaci má asi jedna třetina žen. Dlouho se předpokládalo, že tekutinou je moč a že tedy pochází z močového měchýře. Podrobným rozborem bylo zjištěno, že příčinou ženské ejakulace jsou již výše zmíněné Skeneho žlázky. Tyto žlázky ústí vedle močové trubice nad poševním vchodem. U každé ženy jsou jinak velké, a to je možná důvod, proč některá žena ejakulaci má a některá ne. Histologicky se tyto žlázky velmi podobají mužské prostatě, která je u mužů také zodpovědná právě za tekutinu v ejakulátu. Někteří vědci tedy Skeneho žlázky označují též jako ženskou prostatu neboli žlázu předstojnou.

Ženská ejakulace není problém

Ve většině případů je ženská ejakulace vnímána jako pozitivní signál dobře prožitého pohlavního styku a vrcholu vzrušení. Pro muže je to hmatatelný důkaz, že žena prožila kvalitní uspokojení v podobě orgasmu. Na druhou stranu ale žena, u které k ejakulaci nedochází, by neměla mít pocity méněcennosti. Rozhodně ženská ejakulace nezaručuje větší či lepší orgasmický prožitek. Ať už se vás ženská ejakulace týká nebo ne, nezapomínejte vždy na správnou intimní hygienu!

 

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (323)
GYNELLA® Intimate Wash 200 ml
Intimní mycí gel pro pravidelnou intimní hygienu žen.
Detail
158 Kč
Hodnocení uživatelek (116)
GYNELLA® Intimate Foam 150 ml
Intimní mycí pěna pro každodenní použití na mytí a holení.
Detail
188 Kč