overeno
akce
promo
Zadejte hledaný výraz
Získejte 13% slevu při uplatnění kupónu "MDZ13" a oslavte tak s námi MDŽ!

Ženská ejakulace

Při pohlavním styku a dráždění může při orgasmu dojít k ženské ejakulaci. Za příčinou ženské ejakulace jsou pravděpodobně tzv. Skeneho žlázky, které jsou blízko poševního vchodu i močové trubice. V těchto žlázkách se nahromadí tekutina a může dojít k výstřiku při vyvrcholení ženy.

Co se při ejakulaci vylučuje?

Složení tekutiny, která se při ejakulaci vylučuje, nelze jednoznačně popsat. Dříve se uvádělo, že se jedná o klasickou moč, ale to později vědci vyvrátili.

V tekutině se objevuje glukóza, fruktóza, sacharóza, fosforečné kyseliny a již zmíněná močovina.

Proč některé ženy nemají ejakulaci?

Ženskou ejakulaci má asi jedna třetina žen. Dlouho se předpokládalo, že tekutinou je moč a že tedy pochází z močového měchýře. Podrobným rozborem bylo zjištěno, že příčinou ženské ejakulace jsou již výše zmíněné Skeneho žlázky. Tyto žlázky ústí vedle močové trubice nad poševním vchodem. U každé ženy jsou jinak veliké a to je možná důvod, proč některá žena ejakulaci má a některá ne. Histologicky se tyto žlázky velmi podobají mužské prostatě, která je u mužů také zodpovědná právě za tekutinu v ejakulátu. Někteří vědci tedy Skeneho žlázky označují též jako ženskou prostatu neboli žlázu předstojnou.

Ženská ejakulace není problém

Ve většině případů je ženská ejakulace vnímána jako pozitivní signál dobře prožitého pohlavního styku a vrcholu vzrušení. Pro muže je to hmatatelný důkaz, že žena prožila kvalitní uspokojení v podobě orgasmu.