overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Výtok v těhotenství

Nadcházející maminky se často stresují ohledně těhotenského výtoku. Při graviditě se v ženském těle děje mnoho hormonálních změn, které mají častý dopad na zdraví poševní mikroflóry.

Výtok je samočistící proces pochvy a může být úplně přirozený. Jsou ale případy, kdy je zapáchající výtok příznakem infekčního onemocnění. Podívejte se, které příznaky sledovat.

Bílý výtok v těhotenství

Jak vypadá těhotenský výtok? Nejčastějším případem je řídká bílá či šedavě bílá tekutina, která nijak nezapáchá. Tento výtok doprovází v těhotenství většinu žen a není nebezpečný. Pokud se ho chcete zbavit, doporučujeme neparfémované vložky. Tampóny a přílišná hygiena může spíše ublížit, bílý výtok má v těhotenství totiž ochrannou funkci před infekcemi.

Zapáchající výtok v těhotenství – pozor!

Objeví-li se u vás zapáchající výtok v těhotenství, který má například žlutou či žlutozelenou barvu, může se jednat o bakteriální či vaginální infekci. Ženské tělo je v důsledku hormonálních změn v tuto dobu oslabené, je tedy normální, že se u něj infekce vyskytují. Pokud vás trápí tyto problémy, přečtěte si, co dělat v jednotlivých případech.

Co dělat při bakteriální infekci

Co dělat při kvasinkové infekci