overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Vajíčko

Vajíčko je femininní pohlavní buňka, opak spermie – maskulinní pohlavní buňky. Vajíčko neboli ovum je mnohobuněčný organismus rodící se ve vaječníku.

Ovum obsahuje část genetické sady (ženských chromozomů), která se při spojení se spermií – oplodnění – spojí s mužskou sadou chromozomu. Vzniká tak život s přenesenou dědičnou informací od otce a matky.

U mužů se spermie tvoří celý život, zatímco ženy se rodí s určitým počtem vajíček, a jen některá z nich v průběhu života dozrávají. Při menstruaci žena o své pohlavní buňky přichází. Při ovulaci vajíčko opouští vejcovod a je připraveno na setkání se spermií. Pokud se tak stane, dochází k otěhotnění.

Vajíčko a plodné období 

K oplodnění dochází s větší šancí, pokud se pár pokouší o početí v takzvaném plodném období. To trvá přibližně 6 dní. Délka tohoto období je dána životností spermie a dobou, kdy si ovum uchovává schopnost být oplozeno.

Vajíčko zaniká přibližně do 1 dne, spermie ale může vydržet aktivní v ženském těle až po dobu pěti dnů, tudíž můžete otěhotnět i z kopulace, která nastala pět dní před ovulací.

Zajímají-li vás rady, jak s co největší pravděpodobností otěhotnět, přečtěte si náš podrobný článek – Jak otěhotnět.

Aby se spermie k vajíčku dostala, potřebuje správné prostředí, GYNELLA® Natal Ferti Gel takové prostředí vytváří a pomáhá tak snadnějšímu otěhotnění.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (19)
GYNELLA® Natal Ferti Gel 6×5 ml
Vaginální gel určený pro páry, které se snaží o početí.
Detail
1 051 Kč