overeno
Zadejte hledaný výraz

Test plodnosti

S dnešními technologiemi máme už poměrně snadný přehled o plodnosti mužů i žen, a to jak díky profesionálním lékařským testům, tak díky testům na doma. Jakou možnost zvolit?

Test plodnosti pro muže může být stresující záležitostí. Nejznámější formou kontroly plodnosti je tzv. “spermiogram”. K tomu se musí muž dostavit na kliniku, před úkonem by neměl ideálně 3-4 dny provádět žádnou formu sexu, ani autoerotiku.

Ve speciální odběrové místnosti si muž sám či s pomocí partnerky odebere vzorek sperma, ten odevzdá a přibližně do dvou hodin zjistí, jak to je s pohyblivostí a funkčností jeho pohlavních buněk. Spermiogram je nutné navštívit dvakrát s určitým časovým odstupem pro správné a přesné měření.

Existují také pokročilé testy plodnosti, které zjistí integritu DNA či například oxidační poškození pohlavní buňky. Tyto testy většinou nejsou hrazeny pojišťovnou, mohou ale odhalit potenciální problém, který normální spermiogram neodhalí.

Test plodnosti pro muže na doma

Pokud se vám nechce do lékařské ordinace a odebírání spermatu v cizím prostředí vám připadá nepříjemné, existují také domácí testy plodnosti. Těch je na trhu mnoho, většina z nich ale měří pouze koncentraci mužských pohlavních buněk, které jsou schopné oplodnit ženu. Tato metrika vám ale neposkytne kloudnou informaci o kvalitě vašeho spermatu, ukazuje pouze určitý počet.

Funkční test plodnosti by měl ukazovat jak koncentraci, tak kvalitu pohlavních buněk, jejich pohyblivost a určit potenciál vaší plodnosti. Takovýto komplexní test vám pak může s vysokou přesností ukázat, zda-li je s vaším spermatem vše v pořádku. Vyzkoušejte např. náš zdravotnický prostředek SwimCount, který poskytuje 96% přesnost.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelů (2)
SwimCount – test spermií
Testovací souprava pro muže měřící kvalitu spermií.
Detail
1 297 Kč