overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Streptokok v těhotenství

Streptokok je bakterie nechvalně známá především tím, že způsobuje angínu. U jedné pětiny žen se ale vyskytuje typ skupiny B také v těhotenství. Bakterie je přítomna v pochvě většinu času, je to pro ni přirozené prostředí a nijak neškodí. Streptokok v těhotenství se ale může změnit ve velmi nepříjemnou infekci. Na co si dávat pozor?

Jaká je příčina streptokoku v těhotenství?

Streptokok je bakterie jako každá jiná, příčin je tedy mnoho: od špatné hygieny až po zdravotní potíže v důsledku nemoci. U rodičky se nemusí jakkoliv projevovat, ale po porodu může přenést ošklivou infekci na novorozence.

Pokud je vaginální mikroflóra oslabená, například v důsledku častých vaginálních infekcí, je náchylnější na nakažení streptokokem. Nemusíte se ale bát, standardní postup je takový, že vás gynekolog vyšetří automaticky v 36. týdnu těhotenství. Jestliže bude test pozitivní, nenastává léčba, pouze se více monitoruje možnost nakažení dítěte. Při porodu se v tomto případě podávají antibiotika, která minimalizují možnost infekce plodu.

Streptococcus agalactiae se nemusí projevovat, maminka v tu chvíli nemá žádné příznaky, ale plod může být v ohrožení. Ideální je preventivně dodržovat hygienické návyky a využívat ochranných stříbrných filtrů. Ty zamezují návratu bakterií a chrání vaše intimní partie. Vyzkoušejte naše GYNELLA® Silver Caps s aktivním stříbrem.

 

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (92)
GYNELLA® Silver Caps 10 ks
Vaginální tobolky pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí a pooperačních a poporodních poranění.
Detail
423 Kč