overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Sprchový gel

Mycí či sprchový gel je zpravidla tekutý přípravek, díky kterému se můžeme zbavit nečistot a dalších nechtěných látek na našem těle.

Lidské tělo má své přirozené samočistící procesy, a to jak na pokožce, tak uvnitř těla. Tyto procesy vylučují toxické látky skrz moč, stolici, ale také skrz kůži. Toxické látky pak zůstávají na povrchu lidského těla a mohou ho mastit, časem také zapáchají.

Jak funguje sprchový gel?

Každý sprchový gel má jiné složení a je proto určen na jiné problémy. Některé využívají syntetické detergenty, které jsou vytvářeny buď z ropy nebo z rostlinných zdrojů. Čisticí prostředky zabírají většinou přibližně 50 % celého výrobku, druhá polovina produktu bývá směs vody, zahušťovadel a vonných látek.

Chemické látky a zmíněné vonné látky jsou často důvodem podráždění pokožky a poševní mikroflóry při aplikaci na intimní partie. Při využití špatného sprchového gelu vzniká infekce, která se může změnit i ve vážnější onemocnění.

Sprchový gel pro muže a pro ženy

Rozdílné značky nabízejí produkty cílené na obě pohlaví. Sprchové gely pro muže bývají aromatičtější a nejsou tak často zaměřeny na péči o pokožku.

Dámské sprchové gely mívají příměsi různých přírodních látek, které se o kůži starají více, a to z důvodu citlivějšího povrchu těla. Nejdůležitější je ale složení u sprchového gelu, který používají ženy na intimní hygienu. GYNELLA® Intimate Wash je speciálně vyvinutý gel, který vás díky svému složení s kyselinou mléčnou chrání před infekcí, navíc příjemně voní a můžete se s ním i snadno oholit.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (261)
GYNELLA® Girl Intimate Wash 100ml
Intimní mycí gel pro každodenní použití pro dívky od 3 let.
Detail
179 Kč
Hodnocení uživatelek (116)
GYNELLA® Intimate Foam 150 ml
Intimní mycí pěna pro každodenní použití na mytí a holení.
Detail
193 Kč
Hodnocení uživatelek (323)
GYNELLA® Intimate Wash 200 ml
Intimní mycí gel pro pravidelnou intimní hygienu žen.
Detail
165 Kč