overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Kolposkopie

Jedná se o druh zobrazení děložního hrdla, pochvy, děložního čípku a zevních rodidel. Využívá se pro diagnostiku změn a odebrání vzorků, které se pak odesílají na cytologické vyšetření. Funguje jako prevence a upozorňuje již na první příznaky nádorových, zánětlivých i jiných změn uvnitř genitálu. Díky tomu lze rychle zahájit léčbu. Poprvé bylo toto zobrazení použito v roce 1925 gynekologem Hansem Hinselmannem. Od té doby se používá na preventivních prohlídkách.

Druhy

Existují dva druhy vyšetření – nativní a rozšířené.

Nativní – Oblast je vyšetřovaná bez použití roztoku, v původním stavu.

Rozšířené – Je použit roztok, nejčastěji kyseliny octové, který odhalí všechny anomálie a nerovnosti. Zviditelní problém, protože roztok odstraní překážky jako je hlen či krev.

Prevence

Lékař může během kolposkopie odebrat i menší vzorek tkáně, protože na sliznici krásně vidí. Tato metoda zobrazení se jeví i jako preventivní způsob zachycení problému. Díky kolposkopii si lze na čípku a jeho okolí všimnout již malých změn, které by byly při běžném pohledu neviditelné.

Průběh vyšetření

Kolposkopie se dělá na gynekologickém lůžku v gynekologické poloze. Tedy na zádech se zvednutýma nohama. Po klasické rutinní prohlídce přisune lékař kolposkop před pochvu a namíří přístroj na čípek. Kolposkop se skládá z optické části, světel a dalších pomocných částí.

Pokud jde o nativní druh záznamu, odebere se klasický stěr z povrchu a hrdla čípku a ten se pošle na cytologii. Pokud se však lékař domnívá, že je potřeba provést rozšířenou kolposkopii, smotkem vaty namočeném v roztoce jemně otře povrch čípku. Tím odstraní překážky a zviditelní patologické změny. Pak odebere vzorek z dané postižené oblasti a pošle na histologické vyšetření.

Daný proces není nijak bolestivý.

Před každou lékařskou prohlídkou, je vhodné se umýt. Použijte GYNELLA® Intimate Wash a budete vědět, že jste připravená.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (323)
GYNELLA® Intimate Wash 200 ml
Intimní mycí gel pro pravidelnou intimní hygienu žen.
Detail
165 Kč