Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Infertilita (infertilitas, potrácivost)

Pojem infertilita se často vyskytuje spolu s pojmem sterilita. V našem evropském pojetí platí, že oba pojmy znamenají to samé – neplodnost. My ale půjdeme trochu do hloubky a vysvětlíme si, co přesně infertilita znamená.

Klasická neplodnost se může týkat mužů i žen. Infertilita se ale týká pouze žen. Jedná se totiž o stav, kdy je pár schopný početí, žena ale není schopna dítě donosit a plod potrácí. Infertilita je tedy potrácivost.

Stejně jako u plodnosti je i u infertility mnoho příčin, které k tomuto stavu vedou. Může se jednat o onemocnění pohlavních orgánů, celkové onemocnění ženy, vnější vlivy jako stres, dědičné poruchy, infekce aj.

Pro předejití infertilitě se doporučuje obecné zlepšení životosprávy a vyhýbání se situacím, které by negativně ovlivňovaly váš psychický stav. Je také velmi důležité vše konzultovat s lékařem a pozorovat svou celkovou anamnézu.

Infertilita by se měla řešit hlavně s vaším lékařem. Pro podporu plodnosti jsme vyvinuli speciální lubrikační gel Natal Ferti Gel.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (19)
GYNELLA® Natal Ferti Gel 6×5 ml
Vaginální gel určený pro páry, které se snaží o početí.
Detail
969 Kč