overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Inaktivované (tyndalizované) laktobacily

Tyndalizované bakterie se například využívají v lécích na léčbu průjmu. V přípravcích je obsažena směs inaktivovaných neboli tyndalizovaných mléčných bakterií (probiotik). Deaktivace se dosáhne opakovanými cykly vlhka a tepla. Takové bakterie velmi dobře přilnou ke střevní stěně a obsadí tak místo těm „špatným“ patogenním bakteriím. Také pomáhají udržet střevní mikroflóru a nezvyšovat propustnost střev. Takto oslabené inaktivované bakterie jsou vhodné pro léčbu průjmu zejména u starších osob, malých dětí nebo u osob se sníženou imunitou.

Podobného mechanismu se užívá i u inaktivovaných očkovacích látek. Buněčné vakcíny obsahují patogeny, které jsou usmrcené a zbavené funkce se v hostitelském organismu množit. Inaktivace probíhá většinou tepelně nebo chemicky.

Preparáty s inaktivovanými laktobacily se dají využít i v poševním prostředí. V posledních letech se hovoří též o mikrobiomu poševním, který je směsí bakterií a kvasinek žijících v rovnováze. Tu udržují i tolik potřebné laktobacily. Bohužel laktobacily se mohou také přemnožit a vzniká tzv. laktobacilóza. Proto se na trhu objevují preparáty, které obsahují tyndalizované laktobacily k zavádění do pochvy.

Pro obnovení poškozené vaginální mikroflóry či pro podporu (zvýšení) imunity vyzkoušejte GYNELLA® Flora. Tento zdravotnický prostředek obsahuje 3 typy stabilních inaktivovaných (tyndalizovaných) laktobacilů – Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei a Lactobacillus reuteri. Je vhodný pro ženy s hormonálními výkyvy, pro ženy s opakujícími se a chronickými infekcemi, se sníženou vaginální imunitou, při užívání antikoncepce, antibiotik či jiné medikace.

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (48)
GYNELLA® Flora
Vaginální čípky pro podporu stimulace přirozené vaginální imunitní obranyschopnosti.
Detail
369 Kč