overeno
Zadejte hledaný výraz
Zaregistrujte se a získejte slevu 10% na svůj první nákup!   Registrovat

Aerobní bakterie

Bakterie známe všichni jako mikroorganismy, které žijí téměř úplně po celém světě.

Malé jednobuněčné organismy bývají většinou tyčinkovitého tvaru a jsou maximálně několik mikrometrů velké.

Bakterie jsou opravdu všude, a proto je považujeme za nejrozšířenější organismus na Zemi. Každý druh bakterie vyžaduje jiné prostředí pro žití, jinou výživu apod.

Anaerobní vs. Aerobní

Pojem aerobní využíváme, pokud mluvíme o prostředí či procesu, ve kterém je dostatečné množství molekul kyslíku (O2). Například naše atmosféra je aerobní prostředí, protože se v ní vyskytuje dostatečný počet molekulárního kyslíku (pro organismy, které v ní žijí).
Opak pojmu aerobní je pojem “anaerobní”. Za ten se označuje prostředí, kde obsah O2 spadá pod koncentraci 3 %, vyskytuje se tedy ve velmi malém množství nebo vůbec.

Aerobní bakterie jsou tedy mikroorganismy, které potřebují k životu kyslík.

V poševní mikroflóře se vyskytují jak aerobní, tak anaerobní bakterie. Jestliže se jeden z těchto druhů přemnoží, vzniká poševní zánět – aerobní/anaerobní vaginitida. Častými průvodními jevy této nemoci jsou hustý, zapáchající výtok, svědění a pálení pochvy či bolesti při pohlavním styku.

Zánět zjistí lékař stěrem poševní stěny a nasadí příslušná léčiva, většinou antibiotika, která bývají z 90 % účinná.

Aerobní vaginitida se může objevit i při nedostatečné hygieně. Vyzkoušejte náš mycí gel Gynella® Intimate Wash a předejděte tak nechtěným problémům s přemnožením aerobních bakterií. Správná hygiena je základ!

Doporučené produkty

Hodnocení uživatelek (22)
GYNELLA® Silver Foam 50 ml
Vulvo-vaginální pěna pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí.
Detail
487 Kč
Hodnocení uživatelek (92)
GYNELLA® Silver Caps 10 ks
Vaginální tobolky pro podporu léčby bakteriálních, kvasinkových a virových vaginálních infekcí a pooperačních a poporodních poranění.
Detail
462 Kč