Jak vybrat spodní prádlo na lyže, abyste byly dole v pohodě?
Je to celkem běžná situace.
Po skvělém dni na běžkách nebo lyžích svléknete oblečení a dostaví se nemilé překvapení v intimních partiích.

Během zimních dovolených se nejčastěji objevují vyrážky, oděrky nebo opruzení. Jak se jim vyhnout?
Svůdnost nebo pohodlí?
Zatímco při plánování romantického večera většinou padne volba na krajku, při sportu bychom se měly zaměřit na pohodlí a funkčnost. Při zvýšené tělesné aktivitě dochází k pocení a pod prádlem se udržuje vlhké prostředí, které je ideální živnou půdou pro bakterie a mykózy. Čas strávený v lyžařských kombinézách a nevhodném propoceném prádle tak může v intimních partiích napáchat pořádnou paseku.
Krajku i bavlnu nechte doma
Vyvarovat byste se měly umělých materiálů, které nejsou prodyšné a zadržují vlhkost u pokožky. To je případ třeba i oblíbených bezešvých kalhotek z mikrovlákna, které jsou za normálních okolností velmi pohodlné, ale při zvýšené tělesné aktivitě dobrou službu neudělají. Vhodná není ani krajka, která může navíc poškrábat citlivou kůži svým nerovným povrchem, ani nejrůznější tylové průhledné materiály.
Na sportování se překvapivě nehodí ani bavlna, která sice vstřebává pot a vlhkost, ale dále ji neodvede, a tak může navíc způsobit i prochlazení.
Vsaďte na funkční materiál
Nejlepší službu vám prokážou kvalitní kompresní ponožky a kalhotky ze speciálního materiálu, který je vyroben tak, že odvádí pot od těla ven do dalších vrstev a pokožka tak zůstává v suchu. Určitá pravidla by měl mít i výběr další spodní vrstvy. Pod lyžařské kalhoty nepatří obyčejné punčochy nebo legíny. Funkční termo prádlo pomáhá udržovat pokožku, a potažmo i intimní partie v suchu. Dnes už ho můžeme sehnat i v atraktivním provedení, které má daleko od dřívějších „bombarďáků“.
Tanga na sjezdovku? Na to zapomeňte
Mnohé nepříjemnosti vám může způsobit také špatně zvolený střih. Brazilky nebo tanga vám možná vykouzlí krásné pozadí, to ale na horách až tak úplně nepotřebujete. Při sportovní aktivitě by mohly vzniknout odřeniny nebo opruzení. Prádlo by mělo hlavně dobře sedět, aby se nikde nezařezávalo, ani se při pohybu neshrnovalo a neklouzalo. Ideální střih jsou klasické kalhotky nebo šortky s nohavičkou.
Hygiena je základ
Ani s vhodným prádlem se někdy problémům nevyhnete. Co ještě můžete udělat, abyste zimní radovánky prožily v pohodě? Především nepodceňujte intimní hygienu, se kterou to na horách může být složitější. Obzvláště v situacích, kdy jsou k dispozici jen společné sprchy. Rozhodně je ale nutné se osprchovat alespoň jednou denně, ideálně vždy po vysvlečení propoceného oblečení.
Na cestu si přibalte také prostředek k ochraně intimních partií, a to pro případ, že by vás postihla nepříjemná infekce. Vyzkoušejte například vaginální pěnu GYNELLA® Silver Foam, patentovaná technologie TIAB® s antimikrobiálním stříbrem pomáhá při ochraně před infekcemi bakteriálního, virového i mykotického původu. Zároveň podporuje regeneraci u podrážděné pokožky.
Trápí to i muže
V oblasti intimních partií mají při sportování problémy i muži. Pokud je poškození jen mírného rázu, hojení netrvá dlouho. V případě vícedenních aktivit se ale podráždění opakuje a kůže se nestíhá regenerovat. S tím pak přichází i riziko infekce, která se na zranitelném místě může snadno uchytit.
Vyplatí se proto mít při ruce zdravotnický prostředek Andryll s antimikrobiálním stříbrem, který podporuje hojivé procesy, vytváří bariérovou vrstvu a pomáhá zmírňovat zánět.