Časté chyby při holení intimních partií, které nejspíš děláte i vy
Léto je v plném proudu a s ním plavková sezóna.
Holení intimních míst se tedy stává nezbytnou součástí každodenní rutiny mnohých žen.
Co když ale trpíte na svědění, pálení a ošklivé pupínky? Dá se jim vyhnout? A jak si ulevit, když už se objeví?

Co způsobuje svědění a pálení
Nevhodná kosmetika, tupé žiletky, hrubé drhnutí kůže a špatná technika holení. Když je pokožka vystavena těmto faktorům, může se objevit svědění, pálení, zarudnutí a nevzhledné pupínky po holení v tříslech. Tyto projevy se mohou vyskytnout kdekoliv na těle, zvlášť u lidí s citlivou pokožkou. Nejčastěji ale tam, kde je kůže jemná – v podpaží a v intimních partiích.
Nejčastější chyby při holení a po něm
Co se dá na holení zkazit? Ve skutečnosti je holení pubického ochlupení docela věda. Vyhráno nemáte ani tehdy, když odložíte žiletku. Podráždění si můžete přivodit i následnou péčí. Pojďme se podívat na holící přešlapy krok za krokem.
Příprava a holení
Jednou z nejčastějších chyb je používání staré nebo tupé žiletky, která může způsobit podráždění a drobná poranění pokožky. Vyměňujte holicí hlavici pravidelně, ideálně po každém 5-7 holení.
Další chybou je holení na sucho. Holení bez vody nebo pěny zvyšuje riziko pořezání a podráždění. Důležitá je i správná technika holení po směru růstu chloupků. Holení proti směru způsobuje zarůstání chloupků.
Péče po holení
Po holení k pokožce přistupujte zvlášť citlivě. Silné drhnutí oholeného místa ručníkem, používání pánské holicí pěny s přidanou vůní a obyčejného mýdla k oholení je tabu. Oblast byste také neměli vystavovat slunci a koupat v chlorované vodě brzy po oholení.
Další časté chyby při holení
- Holíte se ve spěchu, vynecháváte napářku v teplé vodě nebo sprše.
- Nikdy nebo málokdy používáte peeling, který pomáhá prokrvit a odstranit odumřelé zbytky kůže.
- Používáte nevhodnou kosmetiku. Obyčejná mýdla a pánské pěny na holení nebo přípravky s obsahem alkoholu mohou pokožku podráždit. Navíc narušují pH pochvy a mohou způsobit svědění nebo vyvolat i zánět po holení.
- Oholenou oblast málo umyjete vodou a na pokožce tak zůstávají zbytky kosmetiky, která vás dráždí.
- Nosíte upnuté spodní prádlo z umělých materiálů, ve kterých se partie dřou a paří.
- Holíte se příliš často, aniž by pokožka měla šanci na regeneraci.
Jak si správně holit intimní partie
Kůže v intimních partiích je velmi citlivá. Špatná technika holení vám může projít při holení nohou, ale ne v klíně. Zkrátka intimní partie vyžadují opatrné zacházení.
Jak na to?
Před holením si dejte teplou sprchu nebo použijte mokrý ručník, aby se chloupky zjemnily a póry otevřely. Peeling před holením pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a předchází zarůstání chloupků. Použijte ho alespoň jednou týdně. Delší chloupky nejprve zastřihněte elektrickým zastřihovačem nebo nůžkami a pak oholte do hladka.
Holte se ve směru růstu chloupků a používejte lehké, krátké tahy, čímž snížíte riziko poranění a podráždění. K holení používejte přípravky pro intimní oblast, jako je GYNELLA Intimate Foam, který vytváří bohatou pěnu a pečuje o poševní prostředí.
Holící kosmetiku vždy dokonale smyjte a oblast opláchněte studenou vodou, aby se póry uzavřely. Použijte hydratační mléko bez parfémů, aby se pokožka zklidnila. Mezi holením nechte pokožku odpočinout alespoň 1-2 dny.
Jak se zbavit pupínků po holení
Ignorování signálů těla je také běžnou chybou. Pokud je pokožka zarudlá a poťujete svědění po holení, neholte se. Dejte jí čas na zotavení. Holení ve spěchu s dětmi za dveřmi nebo ve špatně osvětlené koupelně zvyšuje riziko chyb a poranění. Holte se ve chvíli, kdy na to máte klid a prostor.
Když se pupínky a svědění přesto objeví, použijte zklidňující gely nebo krémy, například s aloe vera. Ulevit může studený nebo naopak teplý obklad.
Vyhněte se dalšímu holení postižené oblasti a udržujte pokožku čistou a suchou. Nošení volného a prodyšného oblečení může také pomoci zmírnit potíže.