Bez svědění, po menstruaci, po porodu.
Zapáchající výtok bývá často známkou vaginální infekce. Ty dělíme na kvasinkové, při kterých se často vyskytuje bílý, hrudkovitý výtok bez zápachu, a bakteriální. U bakteriálních zánětů se setkáváme s bíložlutým, žlutým, zelenožlutým zapáchajícím výtokem. Občasně se může jednat i o výtok smíšený.
Nejčastější příčinou těchto problémů je bakterie zvaná Gardenerella vaginalis. Zapáchající výtok může být spojený s otokem, ale může také působit bez svědění či pálení pochvy. Často se setkáváme se zápachem po rybách nebo zápachem připomínajícím hnilobu.
Při výskytu žlutého nebo žlutozeleného výtoku proto doporučujeme co nejrychleji navštívit vašeho gynekologa.
Nejlepší obranou je vždy prevence. Bakteriím se dá předejít chráněným pohlavním stykem. Dále je důležitá intimní hygiena. Správné prostředky vás před bakteriemi ochrání a zabrání jejich návratu.
Zapáchající výtok v těhotenství
Při těhotenství se mění hladiny hormonů v ženském těle. Žena je v tomto období náchylnější k nemocem a k různým infekcím. Pokud byste zaznamenala zapáchající výtok v těhotenství, navštivte co nejdříve svého gynekologa. Neléčená bakteriální vaginóza může způsobit vážné problémy.
Některé ženy se potýkají se zapáchajícím výtokem po menstruaci či při ní. Stejně jako v těhotenství i menstruace působí hormonální změny v ženském těle. Na čistící procesy pochvy mají hormony velký vliv a dohromady se životosprávou můžou způsobovat tyto nepříjemné příznaky. I tady se ale může jednat o bakteriální zánět, u kterého je vždy rozumné navštívit gynekologa.
Pokud chcete předejít zapáchajícímu výtoku, nejlepší cestou je správná intimní péče. Intimní gel GYNELLA® Intimate Wash je tou správnou volbou.