Zadejte hledaný výraz
Registrieren Sie sich und erhalten Sie einen 5 € Gutschein auf Ihren 1. Einkauf!   Registrieren

Estrogen

Estrogen je obecně známý jako hlavní ženský hormon a je pravda, že ženy ho mají v těle mnohokrát více než muži. Do jisté míry se ale vyskytuje také u mužského pohlaví, kde hraje důležitou roli při vývoji spermií, libida, využití glukózy, sílu imunity a při dalších tělesných cyklech. Opak estrogenu je v testosteron, který mají i ženy, ale v mužském těle hraje mnohem větší role. Oba tyto hormony a další spadají pod skupinu steroidů.

U žen pak známe tři druhy estrogenu – Estradiol, estrion a estron. Všechny jsou v různých fázích velmi důležité v dopadu na ženskou psychiku a fyzické zdraví. V době reprodukce (od první menstruace do menopauzy) hraje hlavní roli estradiol, po menopauze estron, který je slabší a vyvolává změny v pokročilém věku ženy.

Dále se potkáváme také s dalším estrogenem – progesteronem, který je produkován v průběhu menstruace a v období těhotenství.

Estrogen má hlavní dopad na vývoj “ženskosti”, stojí totiž za správným růstem prsou, pubického ochlupení, vyšší hlas a ovlivňuje ženskou periodu. Dále estrogen podporuje růst buněk a ovlivňuje psychickou vyrovnanost a mozkovou činnost. Obecně je tedy vyvážená hladina estrogenu pro ženu velmi důležitá. 

Dopady estrogenu na ženské tělo

Výkyvy v hodnotách testosteronu v lidském těle jsou špatné, a to jak nadbytek, tak úbytek. Pokud má žena estrogenu moc, může pociťovat sníženou chuť na sex, výkyvy nálad či nepravidelný menstruační cyklus. Nedostatek estrogenu má podobné účinky, ke kterým se připojuje také častý problém – vaginální suchost. 

V některých případech se hladiny estrogenu samy vyrovnají správnou životosprávou. Pokud ale problémy přetrvávají, existuje farmaceutická pomoc. Speciálně pro vyrovnání estrogenu v těle je navržen Vagilact, který navrací poševní mikroflóru do dobrého stavu. Díky obsahu sójových isoflavonoidů podporuje elasticitu poševní stěny a zmírňuje tak pocity napětí a suchosti.

Doporučené produkty

Nutzerbewertungen (5)
VAGILACT
Vaginální tablety pro podporu navrácení a udržení přirozené vaginální mikroflóry.
Detail
276 €